Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
20. november 2020, 20:18

Zamestnanec Bieleho domu Andrew Giuliani sa nakazil koronavírusom

Informoval, že má mierne príznaky ochorenia a dodržiava všetky príslušné nariadenia vrátane karantény a trasovavania kontaktov. 

"Dnes ráno som mal pozitívny test na COVID-19," uviedol Andrew Giuliani, syn bývalého starostu mesta New York Rudyho Giulianiho, osobného právnika úradujúceho amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Giulianiho syn od roku 2017 pracuje v úrade pre styk s verejnosťou v Bielom dome.

V ostatných týždňoch malo pozitívny test na koronavírus SARS-CoV-2 viacero zamestnancov Bieleho domu vrátane personálneho šéfa Marka Meadowsa. Tento týždeň sa vírus potvrdil aj u šiestich členov Kongresu.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Počasie: Dnes bude zamračené a hmlisto. Ojedinele mrholenie, aj mrznúce, pri ktorom sa môže tvoriť poľadovica. Na horách aj v nižších polohách bude jasno až polojasno. Denná teplota 0 až 5 stupňov, pri slnečnom počasí do 10 stupňov. Fúkať bude slabý až mierny juhovýchodný vietor.

pred 3 hodinami

Kanada si bude musieť počkať na vakcínu proti koronavírusu, pretože prvé várky budú pravdepodobne poskytnuté ľuďom v krajinách, kde sú vakcíny vyrobené. Vyhlásil to kanadský premiér Justin Trudeau, ktorý pripomenul, že Kanada nemá zariadenia na výrobu očkovacích látok, zatiaľ čo USA, Británia a Nemecko ich majú.