Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
20. november 2020, 09:35

Úmrtie

Srbský patriarcha Irinej zomrel vo veku 90 rokov na následky ochorenia Covid-19

Srbský patriarcha Irinej zomrel vo veku 90 rokov na následky ochorenia Covid-19

Foto - TASR/AP

Len dva dni pred diagnostikovaním ochorenia patriarcha pochovával čiernohorského biskupa, ktorý tiež zomrel na Covid-19. Účastníci pohrebu boli bez rúšok a tlačili sa na seba.

Patriarcha Irinej, najvyšší predstaviteľ Srbskej pravoslávnej cirkvi, zomrel vo veku 90 rokov na následky ochorenia COVID-19, uviedla agentúra Reuters s odvolaním sa na piatkové vyhlásenie srbského prezidenta Aleksandara Vučiča, ktorý sa o patriarchovej smrti zmienil na sociálnej sieti.

Patriarchovi diagnostikovali ochorenie 4. novembra, následne, bol hospitalizovaný vo vojenskej nemocnici v Belehrade.

Srbský patriarcha len dva dni predtým viedol v preplnenom kostole zádušnú omšu za zosnulého biskupa Amfilohija Radoviča, ktorý bol hlavou Srbskej pravoslávnej cirkvi v Čiernej Hore a rovnako zomrel na následky ochorenia COVID-19.

Agentúra AP pripomína, že mnoho účastníkov nemalo počas omše, na ktorej boli prítomní aj desiatky duchovných predstaviteľov, na tvárach rúška a nedodržiavali náležité odstupy, čím porušili nariadenia, ktoré vydala vláda pre pandémiu koronavírusu.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 55 minútami

Počasie: Dnes bude zamračené a hmlisto. Ojedinele mrholenie, aj mrznúce, pri ktorom sa môže tvoriť poľadovica. Na horách aj v nižších polohách bude jasno až polojasno. Denná teplota 0 až 5 stupňov, pri slnečnom počasí do 10 stupňov. Fúkať bude slabý až mierny juhovýchodný vietor.

pred hodinou

Kanada si bude musieť počkať na vakcínu proti koronavírusu, pretože prvé várky budú pravdepodobne poskytnuté ľuďom v krajinách, kde sú vakcíny vyrobené. Vyhlásil to kanadský premiér Justin Trudeau, ktorý pripomenul, že Kanada nemá zariadenia na výrobu očkovacích látok, zatiaľ čo USA, Británia a Nemecko ich majú.

pred hodinou

Prehľad udalostí v stredu 25. novembra:

  • rokovanie vlády
  • tlačovka Andreja Doležala o mýtnom systéme a spolupráci s autodopravcami
  • zasadnutie Ústredného krízového štábu
  • predsedu strany Spolu Juraj Hipš odprezentuje predbežný počet vyzbieraných podpisov pod výzvu na otváranie škôl
  • ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov navštívi Bielorusko
pred 12 hodinami