Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
24. október 2015

Lavrov a Kerry hovorili o príprave rokovaní medzi vládou a opozíciou v Sýrii

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov a jeho americký kolega John Kerry hovorili dnes spolu o zorganizovaní rozhovorov medzi sýrskou vládou a opozíciou, informovalo o tom ruské ministerstvo zahraničných vecí.

 Telefonický rozhovor sa podľa vyjadrenia Moskvy uskutočnil na žiadosť americkej strany. Lavrov a Kerry v ňom prediskutovali aj možnosť zapojenia ďalších krajín regiónu do úsilia dosiahnuť v sýrskom politickom procese pokrok, napísala agentúra Reuters.

Lavrov dnes telefonoval tiež s ministrami zahraničných vecí Iránu a Egypta.

Jeho telefonát s iránskym ministrom zahraničných vecí Mohammadom Džavádom Zarífom sa uskutočnil na žiadosť Moskvy po tom, ako Lavrov rokoval v piatok vo Viedni o situácii v Sýrii s kolegami z USA, Saudskej Arábie a Turecka. Lavrov a Zaríf sa dohodli na posilnení  spolupráce v záujme nastolenia stability a bezpečia na Blízkom východe, uviedlo dnes ruské ministerstvo.

S egyptským ministrom zahraničných vecí Sámihom Šukrím sa Lavrov zhodol na potrebe pokračovať v spolupráci v záujme nájdenia politického riešenia konfliktu v Sýrii. Dohodli sa tiež na pokračovaní spolupráce v boji s terorizmom na Blízkom východe, informovalo ruské ministerstvo zahraničných vecí na svojej webovej stránke.

Inzercia

Odporúčame