Kaščák je opäť primárom gynekologicko-pôrodnickej kliniky v Trenčíne

Odvolaný primár gynekologicko-pôrodníckej kliniky Fakultnej nemocnice (FN) Trenčín Peter Kaščák je opäť vo funkcii. Ako jediný uchádzač o pozíciu primára vyhral výberové konanie. 

“Výberové konanie na obsadenie miesta primára gynekologicko–pôrodníckej kliniky vo FN Trenčín sa uskutočnilo 13. a 14. októbra 2015.

Prihlásil sa jeden uchádzač. MUDr. Peter Kaščák splnil predpoklady a požiadavky vyhlasovateľa výberového konania. Uchádzač vyhovel stanoveným podmienkam, výberová komisia ho odporučila a následne ho riaditeľ FN Trenčín menoval na pozíciu primára gynekologicko–pôrodníckej kliniky,” uviedla pre TASR hovorkyňa nemocnice Petra Gembešová.

Riaditeľ Fakultnej nemocnice v Trenčíne odvolal Kaščáka z funkcie primára gynekologicko-pôrodníckej kliniky 20. júla. Dôvodom bolo natáčanie hudobného klipu skupiny Karpatské chrbáty v priestoroch pôrodnice, čo vedenie klasifikovalo ako hrubé porušenie pracovnej disciplíny. V Trenčíne zorganizovali petíciu proti jeho odvolaniu, podporné stanovisko vyjadrilo Kaščákovi aj 62 zamestnancov kliniky, ktorí vo svojom stanovisku ocenili výsledky dosiahnuté pod Kaščákovým vedením.  

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo