Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
23. 10. 2015, 15:50

Kaščák je opäť primárom gynekologicko-pôrodnickej kliniky v Trenčíne

Odvolaný primár gynekologicko-pôrodníckej kliniky Fakultnej nemocnice (FN) Trenčín Peter Kaščák je opäť vo funkcii. Ako jediný uchádzač o pozíciu primára vyhral výberové konanie. 

“Výberové konanie na obsadenie miesta primára gynekologicko–pôrodníckej kliniky vo FN Trenčín sa uskutočnilo 13. a 14. októbra 2015.

Prihlásil sa jeden uchádzač. MUDr. Peter Kaščák splnil predpoklady a požiadavky vyhlasovateľa výberového konania. Uchádzač vyhovel stanoveným podmienkam, výberová komisia ho odporučila a následne ho riaditeľ FN Trenčín menoval na pozíciu primára gynekologicko–pôrodníckej kliniky,” uviedla pre TASR hovorkyňa nemocnice Petra Gembešová.

Riaditeľ Fakultnej nemocnice v Trenčíne odvolal Kaščáka z funkcie primára gynekologicko-pôrodníckej kliniky 20. júla. Dôvodom bolo natáčanie hudobného klipu skupiny Karpatské chrbáty v priestoroch pôrodnice, čo vedenie klasifikovalo ako hrubé porušenie pracovnej disciplíny. V Trenčíne zorganizovali petíciu proti jeho odvolaniu, podporné stanovisko vyjadrilo Kaščákovi aj 62 zamestnancov kliniky, ktorí vo svojom stanovisku ocenili výsledky dosiahnuté pod Kaščákovým vedením.  

Odporúčame