Najdôveryhodnejším najvyšším ústavným činiteľom ostáva Kiska

Medzi najvyššími ústavnými činiteľmi sa najväčšej dôvere teší prezident SR Andrej Kiska. Vyplýva to z odpovedí 1032 respondentov, ktorých v októbri oslovila agentúra Focus.

V prieskume, realizovanom v dňoch 6. až 14. októbra, dôveruje Kiskovi 60,7 percenta respondentov. Naopak, pocit nedôvery deklarovalo 34,6 percenta opýtaných. Zvyšných necelých päť percent sa k otázke nevedelo vyjadriť.

V porovnaní s predchádzajúcim prieskumom agentúry Focus s rovnakou otázkou, ktorý sa konal v decembri 2014, dôveruje Kiskovi o viac ako desať percent menej respondentov (70,9 percenta) a počet nedôverujúcich vzrástol o viac ako desať percent (24,1 percenta).

Premiérovi Robertovi Ficovi dôveruje v aktuálnom prieskume 46,3 percenta opýtaných, čo je nárast o 7,5 percenta oproti decembru 2014 (38,8 percenta). Nedôveru mu tentoraz vyslovila presná polovica opýtaných. V decembri 2014 to bolo 57,4 percenta respondentov. Či Ficovi dôverujú, alebo nedôverujú, nevedelo povedať 3,7 percenta respondentov.

Najviac nerozhodní pri vyslovení dôvery alebo nedôvery boli respondenti pri predsedovi Národnej rady SR Petrovi Pellegrinim. Na otázku nevedelo odpovedať až 16,6 percenta opýtaných. Dôveru v jeho prípade deklarovalo 36,1 percenta opýtaných. Za nedôveryhodného pokladá Pellegriniho 47,3 percenta respondentov. V decembri 2014 Pellegrinimu dôverovalo 33,9 percenta respondentov, opačný postoj vyjadrilo 44,3 percenta oslovených.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo