Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
29. október 2020, 15:34

Najvyšší súd rozhodol, že Sheila S. zostáva vo väzbe

„Sťažnostný súd považuje rozhodnutie Špecializovaného trestného súdu za zákonné a v celom rozsahu sa s ním stotožnil,“ spresnila hovorkyňa Najvyššieho súdu SR Alexandra Važanová.

Obvinená Sheila S. zostáva aj naďalej vo väzbe. Senát Najvyššieho súdu SR zamietol jej sťažnosť proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu, ktorým bola vzatá do väzby pre obavu z pokračovania v páchaní trestnej činnosti.

Sheila S. je obvinená pre prečin hanobenie národa, rasy a presvedčenia. Národná kriminálna agentúra zadržala Sheilu S. 8. októbra.

V minulosti mala napríklad pomočiť a spáliť Korán. Obvinenia voči nej boli predtým vznesené aj zo zločinu výroby extrémistických materiálov v spolupáchateľstve v súbehu s prečinom násilia proti skupine obyvateľov, prečinom hanobenia rasy a presvedčenia, ako i prečinom podnecovania k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 10 hodinami
pred 11 hodinami

Plánovaná večerná koaličná rada k voľbe generálneho prokurátora nebude, rokovať by mali najskôr jednotlivé poslanecké kluby. Pre TASR to potvrdili viacerí poslanci. Nepovedali zatiaľ, či sa voľba naplánovaná na stredu popoludní presunie, alebo nie.