Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
29. október 2020, 15:16

Rodina zavraždenej Ľudmily Cervanovej sa ohradzuje voči útokom na sudcu Klimenta

Rodina Ľudmily poslala list Milanovi Vetrákovi, predsedovi Ústavnoprávneho výboru, v ktorom ho žiada, aby nedovolil odsúdeným a ich spojencom „spraviť si z parlamentu tribúnu na hlásanie svojich názorov.“ 

Zverejňujeme list v plnom znení:

My, rodina zavraždenej Ľudmily Cervanovej, sme s rozhorčením zaznamenali nedávne útoky vrahov a ich mediálnych a dokonca politických ochrancov na sudcu JUDr. Juraja Klimenta, ktorý kandiduje na generálneho prokurátora.

Blížia sa dušičky, a my všetci, a hlavne mama zavraždenej Margaréta Cervanová v týchto dňoch plačeme nad hrobom Ľudmily, ktorú beštiálne a kruto zavraždili zvery v ľudskej podobe, odsúdení vrahovia. Ľudmile ako každý rok chceme pri hrobe povedať, že vrahovia boli odsúdení, pretože sa našli dobrí ľudia, ktorí sa postavili na našu stranu, na stranu obetí, napriek brutálnemu 44 rokov trvajúcemu nátlaku v prospech vrahov.  

Súdy a všetci sudcovia vrahov odsúdili, ale iba jeden zo sudcov sa dokázal postaviť aj verejne nielen proti vrahom, ale aj proti ich prominentným a mocným ochrancom, ktorých je síce už teraz málo, ale ešte stále majú silný hlas. Týmto sudcom je JUDr. Juraj Kliment.

JUDr. Kliment je sudca, ktorý rozhodoval podľa práva a spravodlivosti, bez ohľadu na následky pre svoju osobu. Vedel, že bude vystavený mediálnemu masakru zo strany vrahov a ich spojencov a aj tak zotrval. Riadil sa iba zákonom a spravodlivosťou. Vrahov odsúdil. Táto jeho vlastnosť ho priam predurčuje na funkciu generálneho prokurátora. Namiesto toho je terčom ďalších útokov vrahov a ich spojencov.

Vážený pán predseda, prosíme Vás, nedovoľte vrahom Ľudmily a ich spojencom spraviť si z parlamentu tribúnu na hlásenie svojich názorov a na hádzanie špiny na spravodlivého sudcu. Ako poznáme z minulosti aktivity vrahov a ich príbuzných a ich spojencov, určite budú na Vás vytvárať nátlak, prosím nepodľahnite mu. V justícii sa nenájde ani jeden sudca či prokurátor, ktorý by bol presvedčený o ich nevine.     

Pevne veríme, že za generálneho prokurátora bude zvolený nielen dobrý právnik, ale aj nebojácny, statočný, vo vzťahu k uplatňovaniu spravodlivosti nekompromisný človek. JUDr. Juraj Kliment je takýmto človekom.

Za rodinu zavraždenej Ľudmily Cervanovej, vnučka Margaréty Cervanovej Katarína Haládiková

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 10 hodinami
pred 11 hodinami

Plánovaná večerná koaličná rada k voľbe generálneho prokurátora nebude, rokovať by mali najskôr jednotlivé poslanecké kluby. Pre TASR to potvrdili viacerí poslanci. Nepovedali zatiaľ, či sa voľba naplánovaná na stredu popoludní presunie, alebo nie.