Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
29. október 2020, 06:33

Sudcovská rada OS Bratislava I má informácie o zadržaní sudcov len z médií

Prijala však uznesenie, v ktorom nesúhlasí s akýmkoľvek konaním sudcov ohrozujúcim dôveryhodnosť, nezávislosť a nestrannosť súdu.

"K medializovaným informáciám týkajúcim sa našich kolegýň uvádzame, že naše vedomosti o ich zadržaní sú v tomto okamihu limitované výlučne informáciami získanými z médií. Opakovane zdôrazňujeme, že nesúhlasíme s akýmkoľvek konaním sudcov ohrozujúcim dôveryhodnosť, nezávislosť a nestrannosť súdu a apelujeme na orgány činné v trestnom konaní, aby vykonali kroky smerujúce k ochrane týchto základných hodnôt," uvádza sa v uznesení.

Sudcovská rada OS Bratislava I po doplnení ďalších informácií zvolá svoje zasadnutie, kde členovia rady rozhodnú o ďalšom postupe a krokoch.

Podobne aj predseda OS Bratislava I Ján Golian nedisponuje žiadnymi informáciami o zadržaní sudkyne OS Bratislava I Otílie Dolákovej a nemôže voči nej vykonávať zatiaľ žiadne kroky.

Na margo zadržania bývalej podpredsedníčky Okresného súdu Bratislava I Kataríny Bartalskej Golian pripomenul, že Bartalskej už bol po jej zadržaní, po marcovej akcii NAKA pod názvom Búrka, pozastavený výkon funkcie sudcu.

Pri akcii s krycím názvom Víchrica zadržala NAKA v stredu viaceré osoby. Médiá informujú, že medzi zadržanými sú bývalá podpredsedníčka Najvyššieho súdu SR Jarmila Urbancová, sudca Najvyššieho súdu Jozef Kolcun či bývalá podpredsedníčka OS Bratislava I Bartalská.

Zadržaný má byť aj právnik Zoroslav Kollár či spomínaná bratislavská sudkyňa Doláková.
 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 10 hodinami
pred 11 hodinami

Plánovaná večerná koaličná rada k voľbe generálneho prokurátora nebude, rokovať by mali najskôr jednotlivé poslanecké kluby. Pre TASR to potvrdili viacerí poslanci. Nepovedali zatiaľ, či sa voľba naplánovaná na stredu popoludní presunie, alebo nie.