Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
27. október 2020, 17:13

Materské školy budú počas jesenných prázdnin fungovať ako doposiaľ

Jesenné prázdniny sa presúvajú z 29. a 30. októbra na 30. októbra a 2. novembra.

Materské školy budú počas jesenných prázdnin fungovať ako doposiaľ, teda budú v prevádzke. Vyplýva to z usmernenia rezortu školstva k postupu MŠ a základných škôl. Informácie zverejnilo v utorok na sociálnej sieti Ministerstvo školstva.

"Závisieť to bude od aktuálnych potrieb zákonných zástupcov detí. Prednostne tých, ktorí sa aktívne zúčastnia na zabezpečení plošného testovania obyvateľov," uviedlo ministerstvo školstva. Zriaďovateľ môže prevádzku MŠ v čase jesenných školských prázdnin prerušiť, ak zákonní zástupcovia neprejavia záujem o prevádzku MŠ.

V čase riadnej prevádzky môže riaditeľ MŠ požiadať zákonných zástupcov dieťaťa, ktorí sú nezamestnaní, alebo sú na rodičovskej či materskej dovolenke, aby si vzhľadom na aktuálnu epidemiologickú situáciu ponechali dieťa v domácej starostlivosti a nedávali ho do MŠ. "Bez súhlasu zákonného zástupcu ale nie je možné obmedziť dochádzku žiadneho dieťaťa do MŠ," poznamenal rezort školstva.

Pobyt detí z MŠ v exteriéri sa počas tohto obdobia odporúča realizovať najmä na školských dvoroch, prípadne v extraviláne obce. "Ak škola nemá školský dvor, respektíve extravilán obce je vo veľkej vzdialenosti od budovy školy, pobyt v exteriéri sa odporúča v blízkosti budovy školy s dodržaním platných opatrení Úradu verejného zdravotníctva SR," poznamenal rezort školstva.

Jesenné prázdniny sa presúvajú z 29. a 30. októbra na 30. októbra a 2. novembra.

"Ide o piatok a pondelok vzhľadom na to, že cez víkend sa bude konať celoplošné testovanie a v pondelok prebehne dezinfekcia. Okrem toho pribudnú prázdniny aj v piatok 6. novembra a pondelok 9. novembra – opäť ide o obdobie v termíne celoplošného testovania," dodal minister školstva Branislav Gröhling (SaS).

Prázdniny platia pre základné a stredné školy.  

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 6 hodinami

Kým Kollára vysáva sčasti Pellegrini, februároví voliči OĽaNO sa masívne popresúvali k SaS. Ak chce teda premiér vládnuť a najmä dovládnuť celé volebné obdobie, musí opustiť svoj doterajší mód, keď si svoj koaličný štvorlístok rozdelil na strategického partnera a zvyšných fackovacích panákov. Viac v komentári Martina Hanusa.

pred 7 hodinami

Na bratislavskom Hlavnom námestí v nedeľu večer rozsvietil primátor hlavného mesta Matúš Vallo vianočný stromček. Tento rok je ním 17-ročná a 12 metrov vysoká jedľa biela, ktorú mestu darovala rodina z bratislavskej Karlovej Vsi.

pred 8 hodinami

V nedeľňajšom šlágri futbalovej Premier League sa v londýnskom derby medzi Chelsea a Tottenhamom zrodila bezgólová remíza. Tottenham sa zásluhou bodového zisku opäť posunul na čelo tabuľky.

pred 12 hodinami

„Na Slovensku sa deje to, že príde nejaký politik a začne sa búchať do pŕs, ako on pomáha ženám a že im dovolí ísť skôr do dôchodku. No my, ktorí sa dlhodobo venujeme dôchodkovej politike a vieme to prepočítať, sa smejeme cez slzy, pretože ženy sú diskriminované v našom dôchodkovom systéme tak strašne, že to už ani nemôže byť horšie,“ hovorí odborník na dôchodky Ján Šebo.