Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
24. október 2020, 13:34

V Dolnom Kubíne sa prvý deň otestovalo zhruba 40 percent ľudí

Podľa primátora Jána Prílepka sa to podarilo zvládnuť vďaka vojenskému a zdravotníckemu personálu aj dobrovoľníkom priamo na odberných miestach.

"Ďakujem za trpezlivosť aj Dolnokubínčanom, ktorí sa prišli testovať. Dnes od rána sa pripravovali odberné miesta, všetky sú posilnené. Dokonca v kultúrnom stredisku pri veľkej zhromažďovacej ploche sme zriadili ešte jedno odberné miesto. V tejto chvíli sú tu zriadené tri odberné miesta. A ak tu ráno stál rad cez celé námestie, tak v tejto chvíli to ide úplne plynule," povedal Prílepok.

Dolnokubínčanov vyzval, aby využili zvýšené kapacity. "Pevne verím, že sa nám podarí ešte dnes otestovať významné percento ľudí. Chcem všetkých poprosiť, aby si to nenechávali na poslednú chvíľu. Aby nevznikali rady v nedeľu večer," doplnil.

V Dolnom Kubíne je podľa neho počet pozitívne testovaných na úrovni dvoch percent. "Ak sa toto nezmení a podarí sa nám veľké množstvo pretestovať, tak drvivá väčšina Dolnokubínčanov bude môcť pokračovať v normálnejšom živote," dodal primátor.

V okresoch Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín a Bardejov od piatka do nedele (25. 10.) realizujú pilotnú fázu celoplošného testovania na ochorenie COVID-19. Odberné miesta sú otvorené v čase 8.00 h až 12.00 h a 13.00 h až 20.00 h. Otestovať by sa malo celkovo 180.000 osôb.

Na akcii sa podieľajú stovky vojakov, policajtov, hasičov, zdravotníkov a administratívnych pracovníkov. Zo 61.905 otestovaných ľudí na Orave a v Bardejove bolo v piatok 2225 infekčných.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 9 hodinami
pred 10 hodinami

Plánovaná večerná koaličná rada k voľbe generálneho prokurátora nebude, rokovať by mali najskôr jednotlivé poslanecké kluby. Pre TASR to potvrdili viacerí poslanci. Nepovedali zatiaľ, či sa voľba naplánovaná na stredu popoludní presunie, alebo nie.