Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
24. október 2020, 10:27

V Tokiu otvorili centrum vodných športov pre budúcoročné olympijské hry

Centrum bude dejiskom súťaží v plávaní, skokoch do vody a synchronizovanom plávaní. 

Centrum dokončili už vo februári tohto roka. Pre pandémiu koronavírusu sa však slávnostné otvorenie presunulo z marca na október. "Verím, že tu budú mať možnosť súťažiť tí najlepší športovci z celého sveta. Som nadšená," povedala pri otvorení guvernérka Tokia Juriko Koikeová.

Hlavný bazén má dĺžku 50 metrov a pohyblivú stenu, ktorá organizátorom umožní skrátiť ho o polovicu. Upraviť tiež môžu jeho hĺbku. Náklady na výstavbu centra sa vyšplhali približne na 457 miliónov eur. Počas olympiády by ho mohlo navštíviť až 850-tisíc ľudí, počet pravidelných návštevníkov mesto odhaduje na 150-tisíc.

Olympijské hry v hlavnom meste Japonska preložili pre pandémiu koronavírusu na budúci rok (23. júl – 8. august 2021).

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 6 hodinami

Kým Kollára vysáva sčasti Pellegrini, februároví voliči OĽaNO sa masívne popresúvali k SaS. Ak chce teda premiér vládnuť a najmä dovládnuť celé volebné obdobie, musí opustiť svoj doterajší mód, keď si svoj koaličný štvorlístok rozdelil na strategického partnera a zvyšných fackovacích panákov. Viac v komentári Martina Hanusa.

pred 6 hodinami

Na bratislavskom Hlavnom námestí v nedeľu večer rozsvietil primátor hlavného mesta Matúš Vallo vianočný stromček. Tento rok je ním 17-ročná a 12 metrov vysoká jedľa biela, ktorú mestu darovala rodina z bratislavskej Karlovej Vsi.

pred 7 hodinami

V nedeľňajšom šlágri futbalovej Premier League sa v londýnskom derby medzi Chelsea a Tottenhamom zrodila bezgólová remíza. Tottenham sa zásluhou bodového zisku opäť posunul na čelo tabuľky.

pred 12 hodinami

„Na Slovensku sa deje to, že príde nejaký politik a začne sa búchať do pŕs, ako on pomáha ženám a že im dovolí ísť skôr do dôchodku. No my, ktorí sa dlhodobo venujeme dôchodkovej politike a vieme to prepočítať, sa smejeme cez slzy, pretože ženy sú diskriminované v našom dôchodkovom systéme tak strašne, že to už ani nemôže byť horšie,“ hovorí odborník na dôchodky Ján Šebo.