Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
14. október 2015

Futbalový šampionát EURO bude bez Holanďanov

Na majstrovstvá Európy postupujú aj Chorvátsko a Turecko. Holandania budú chýbať, v utorok prehrali s Českom 2:3.

Chorvátski a tureckí futbaloví reprezentanti sa stali ďalšími účastníkmi EURO 2016 vo Francúzsku. Chorváti zvíťazili na Malte 1:0 a predstihli v tabuľke H-skupiny doposiaľ druhých Nórov, ktorí napriek sľubnému úvodu napokon prehrali na Stadio Olimpico v Ríme s Talianskom 1:2. "Squadra azzurra" už mala postup vo vrecku.

Turci sa kvalifikovali na ME ako najlepší tím z tretích miest vďaka víťazstvu 1:0 nad Islandom, ktoré zariadil v 89. minúte z priameho kopu Selcuk Inan. Hráči z krajiny polmesiaca, ktorým zahrala do karát výhra Kazachstanu v Lotyšsku, vyfúkli priamy postup Maďarsku. Budúcoročný šampionát bude bez Holanďanov. Bronzoví medailisti z vlaňajších MS v Brazílii prehrali v záverečnom vystúpení v Amsterdame s Českom 2:3 a nepostúpili ani do baráže, kde sa okrem Maďarov predstavia aj Nórsko a Bosna a Hercegovina. 

V poradí 15. európsky šampionát sa uskutoční v termíne 10. júna - 10. júla 2016 vo Francúzsku, premiérovo sa na ňom predstaví 24 účastníkov namiesto doterajších šestnástich. Z celkového počtu 53 tímov, ktoré bojujú v kvalifikácii, si účasť na turnaji vybojuje 23 tímov plus automaticky domáce Francúzsko.

Okrem deviatich víťazov skupín postúpili aj mužstvá na druhých miestach a jeden najlepší tím z tretej priečky, ktorých doplnia štyria úspešní z baráže. Jej žreb sa uskutoční v nedeľu 18. októbra o 11.00 h vo švajčiarskom Nyone. Prvé zápasy sú na programe 12., 13. a 14. novembra, odvety 15., 16. a 17. novembra.

Zápasy EURO 2016 sa budú hrať v desiatich mestách (Paríž, Saint-Denis, Lille, Lens, Lyon, Saint Etienne, Bordeaux, Toulouse, Marseille, Nice). Skupiny finálového turnaja vyžrebujú v sobotu 12. decembra v Kongresovom paláci Porte Maillot v Paríži.

Inzercia

Odporúčame