Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
22. október 2020, 15:34

Novým libanonským premiérom sa po štvrtý raz stal Saad Harírí

Premiér vyhlásil, že zostaví kabinet odborníkov bez politickej príslušnosti so zámerom uskutočnenia ekonomických, finančných a administratívnych reforiem, ktoré podporuje aj plán navrhovaný Francúzskom. 

Trojnásobného libanonského premiéra Saada Harírího vymenovali vo štvrtok už po štvrtý raz za predsedu vlády. Harírí sľubuje technokratickú vládu odhodlanú podporiť reformy podporované francúzskou stranou. Píše o tom agentúra AFP.

"Na zložení vlády budem pracovať tak rýchlo, ako sa bude dať, čas sa kráti a pre našu krajinu je to jediná a posledná šanca," dodal nový premiér. Po tom, čo Harírí získal parlamentnú väčšinu, ho prezident Michel Aún požiadal o zostavenie vlády a pozdvihnutie krajiny z krízy. Harírí podal pred rokom demisiu pod tlakom protestov, ktoré žiadali úplné a dôkladné prepracovanie libanonského politického systému.

Za Harírího hlasovalo 65 poslancov, zatiaľ čo 53 sa hlasovania zdržalo.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 10 hodinami
pred 10 hodinami

Česko vo štvrtok do 18.02 h zaznamenalo 2192 nových prípadov nákazy koronavírusom, uviedlo Ministerstvo zdravotníctva ČR. Celkový počet úmrtí v spojitosti s COVID-19 sa od vypuknutia pandémie zvýšil na 7751. Hospitalizovaných je s ochorením v súčasnosti 5210 osôb, stav 757 z nich je vážny.