Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
22. október 2020, 09:19

Nálet na mešitu na severe Afganistanu zabil 12 detí

K náletu došlo v stredu popoludní v okrese Bahárak, kde bojovníci militantného hnutia Taliban v ten deň už skôr zabili vyše 40 príslušníkov afganských bezpečnostných síl.

Správu potvrdil aj hovorca guvernéra provincie. Lietadlá zbombardovali mešitu po prijatí informácií, že sa tam skrývajú bojovníci Talibanu, ktorí podnikli krvavý útok na bezpečnostné sily spred niekoľkých hodín, uviedol jeden z predstaviteľov provinčnej rady Muhammad Azam Afzalí.

Militanti však už z mešity medzitým odišli, dodal Afzalí a ďalší bezpečnostný zdroj. Násilie v Afganistane neprestáva napriek prebiehajúcim mierovým rozhovorom medzi zástupcami vlády a Talibanu v Katare, krajine v oblasti Perzského zálivu, ktoré sa začali minulý mesiac.

Povstalci zatiaľ odmietajú prijať prímerie. Politickí analytici očakávajú ešte dlhé a tvrdé rokovania, kým sa obe strany dohodnú na prímerí. Konflikt po celej krajine teda stále pokračuje.

Už vyše týždňa prebiehajú ťažké boje v južnom Afganistane. Zabitých tam bolo viac ako 100 civilistov a desaťtisíce ich museli ujsť zo svojich dedín.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 14 minútami

Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) požiadalo prezidentku Zuzanu Čaputovú o iniciovanie rokovania všetkých strán, ktoré sa podieľajú na rozhodnutiach ústredného krízového štábu. Združenie očakáva, že hlava štátu bude zo svojej pozície apelovať na jednoznačnosť, zrozumiteľnosť, premyslenosť prijímaných rozhodnutí a adekvátnosť následných krokov. ZMOS sa zároveň obrátil na verejnú ochrankyňu práv Máriu Patakyovú. Žiada ju o stanovisko k testovaniu žiakov.

Inzercia

Inzercia