Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
22. október 2020, 08:12

V Británii pribudlo rekordných takmer 27-tisíc prípadov nákazy

V Británii pribudlo rekordných takmer 27-tisíc prípadov nákazy

TASR/ AP

Za posledných 24 hodín pribudlo v Spojenom kráľovstve aj 191 súvisiacich úmrtí.

Celkovo už v krajine potvrdili 789.229 prípadov infekcie a 44.158 úmrtí na komplikácie spôsobené koronavírusovým ochorením COVID-19. Do štatistík úmrtí sa v Británii zarátavajú iba pacienti, ktorí zomreli do 28 dní od pozitívneho testu na koronavírus, takže skutočný počet obetí je zrejme vyšší, uvádza stanica BBC.

Predchádzajúci rekordný počet prípadov nákazy - takmer 23.000 - bol v krajine zaznamenaný 4. októbra. Počet prípadov nákazy začal v Británii opäť narastať v priebehu júla a od konca augusta začalo dochádzať ich k prudkému nárastu.

Podľa expertov zrejme momentálne dochádza po celej krajine k exponenciálnemu šíreniu vírusu. Vzhľadom na súčasné neporovnateľne rozsiahlejšie testovanie však môže byť úroveň komunitného šírenia vírusu v Spojenom kráľovstve nižšia než v prvej vlne epidémie.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 40 minútami

Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) požiadalo prezidentku Zuzanu Čaputovú o iniciovanie rokovania všetkých strán, ktoré sa podieľajú na rozhodnutiach ústredného krízového štábu. Združenie očakáva, že hlava štátu bude zo svojej pozície apelovať na jednoznačnosť, zrozumiteľnosť, premyslenosť prijímaných rozhodnutí a adekvátnosť následných krokov. ZMOS sa zároveň obrátil na verejnú ochrankyňu práv Máriu Patakyovú. Žiada ju o stanovisko k testovaniu žiakov.

Inzercia

Inzercia