Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
21. október 2020, 12:12

Za jeden deň zomrelo v Čechách takmer sto nakazených

Pandémiu sa v Česku stále nedarí dostať pod kontrolu, aj napriek sprísneným hygienickým opatreniam.

V Česku stúpajú nielen počty nakazených a hospitalizovaných, v pondelok 19. októbra skokovo pribudli aj ľudia, ktorí s nákazou zomreli. Podľa ministerstva zdravotníctva ich bolo 97. V stredu pred poludním o tom informoval český spravodajský portál Novinky.cz.

Údaje za utorok zatiaľ uvádzajú 42 obetí, ale toto číslo bude zrejme spätne ešte zvýšené. Celkovo tak od začiatku pandémie v Česku zomrelo 1619 pacientov s potvrdeným ochorením COVID-19. Posledný týždeň sa ich počet každý deň zvyšuje vždy o najmenej desať nových prípadov.

Pandémiu sa v Česku stále nedarí dostať pod kontrolu, aj napriek sprísneným hygienickým opatreniam. Aktuálne je v ČR 113.219 infikovaných, vyše 4000 ľudí muselo byť pre komplikácie hospitalizovaných.

Web Českej televízie (ČT) v stredu ráno napísal, že Česko má aktuálne najviac prípadov ochorenia COVID-19 na počet obyvateľov v Európskej únii, druhé je Belgicko. Zo susedných krajín je na tom najhoršie Poľsko, ktoré má menej než štvrtinu prípadov na počet obyvateľov oproti Česku.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 10 hodinami
pred 10 hodinami

Česko vo štvrtok do 18.02 h zaznamenalo 2192 nových prípadov nákazy koronavírusom, uviedlo Ministerstvo zdravotníctva ČR. Celkový počet úmrtí v spojitosti s COVID-19 sa od vypuknutia pandémie zvýšil na 7751. Hospitalizovaných je s ochorením v súčasnosti 5210 osôb, stav 757 z nich je vážny.