Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
20. október 2020, 20:16

Mrzí nás výsledok hlasovania o pro-life návrhu, tvrdí KDH

„Je smutné, že ani jedna strana v parlamente nedokázala podporiť pomoc tehotným ženám v kríze jednotným hlasovaním celého poslaneckého klubu,“ skonštatoval predseda hnutia Milan Majerský.

KDH podporovalo návrh zákona na pomoc tehotným ženám v kríze, výsledok hlasovania nás mrzí, uviedlo hnutie vo svojom stanovisku.

"Ukázalo sa, že ak Slovensko chce zlepšiť postoj v tejto otázke, nestačí len akceptácia hodnotových politikov v jednotlivých stranách, ale potrebuje konzistentnú a uveriteľnú konzervatívnu stranu, a takou je KDH," povedal predseda KDH Milan Majerský.

KDH opakuje, že ochrana života si zaslúži vládny návrh zákona, nie iba poslanecký, čo sa potvrdilo aj pri tomto hlasovaní. Ochrana ľudského života vo všetkých jeho štádiách je podľa hnutia naďalej jedným z hlavných programových cieľov KDH. 

Spoločnosť dnes potrebuje zjednotenie a pokoj, aby nabrala silu a mohla spoločne riešiť citlivé otázky v pokoji. KDH má otvorené dvere pre všetkých, ktorí chcú prispieť k tomuto procesu.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Austrálska plavkyňa Kaylee McKeownová prekonala na národných majstrovstvách svetový rekord na 200 m znak. Dosiahla čas 1:58,94 minúty a doterajšie maximum Maďarky Katinky Hoszúovej z roku 2014 vylepšila o 0,29 sekundy.

pred 2 hodinami

Na Slovensku v piatok pribudlo 1526 nakazených z 9892 PCR testov, pozitivita je teda 15,43 percenta. Pribudlo 27 úmrtí. Z ochorenia sa vyliečilo ďalších 2809 ľudí. V nemocniciach je hospitalizovaných 1679 pacientov, z nich má potvrdené ochorenie 1475 ľudí. Na jednotke intenzívnej starostlivosti je 106 pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 124 osôb.

pred 4 hodinami

V Česku pribudlo v piatok 4458 potvrdených prípadov nákazy koronavírusom, čo je o 1350 menej ako pred týždňom, a 75 súvisiacich úmrtí. Skóre Protiepidemického systému ČR už šiesty deň po sebe zostáva na hodnote 57, čo nominálne zodpovedá tretiemu stupňu opatrení. 

pred 5 hodinami

„Ak chcete mať mobilitu k svojim blízkym na Vianoce, musíte ju obmedziť v tieto dni,“ hovorí infektológ Pavol Jarčuška. Ak sa situácia nebude zlepšovať, jedným zo scenárov je aj lockdown.