Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
11. október 2015, 07:13

Z Košíc sa už lieta do Bristolu

Z košického letiska v sobotu odletelo prvé lietadlo, ktoré bude premávať na novej pravidelnej linke Košice – Bristol. Aerolínie Wizz Air budú toto letecké spojenie medzi Košicami a anglickým Bristolom zabezpečovať dvakrát týždenne, vždy v utorok a sobotu. 

Spolu s aktuálnou ponukou denného spojenia s letiskom Londýn Luton a spojením s letiskami Miláno Bergamo a Doncaster Sheffield (obidve dvakrát týždenne) tak bude spoločnosť z Košíc ponúkať v rámci zimného letového poriadku trinásť letov týždenne.

"Ide o tretie priame letecké spojenie medzi Košicami a Anglickom a historicky prvé letecké spojenie medzi východným Slovenskom a juhozápadným Anglickom. Na letoch z Košíc do Anglicka ponúka Wizz Air dokopy 1980 sedadiel týždenne, čo vytvára množstvo príležitostí pre rozvoj obchodu a cestovného ruchu," priblížil predseda predstavenstva a výkonný riaditeľ košického letiska Michael Tmej.

Košický primátor Richard Raši pre TASR uviedol, že má radosť z ďalšej linky. "Je to už tretia priama linka do Anglicka po Londýne a Sheffielde. Pre mňa to znamená, že letisko v Košiciach je naozaj dynamicky sa rozvíjajúce letisko. Naše mesto má potenciál, pretože táto linka nie je nijako mestom dotovaná ani podporovaná a letecká spoločnosť sa sama rozhodla, že túto linku otvorí. To znamená, že verí tomu, že sa naplní a bude aj výnosná," vyzdvihol. 

"Každá nová priama letecká linka z Košíc je skvelá správa. Spolu s Bristolom je ich už osem a Košice – a s nimi celé východné Slovensko – sa tak stávajú čím ďalej tým dostupnejšie pre turistov i zahraničných investorov," doplnila viceprimátorka Košíc a predsedníčka predstavenstva oblastnej organizácie cestovného ruchu Košice – Turizmus Renáta Lenártová.

Košice majú tiež priame letecké spojenia s Bratislavou, Prahou, Kyjevom (linky prevádzkujú České aerolínie - ČSA) a Viedňou (Austrian Airlines).
 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 9 hodinami

„Niektorí prednostovia kliník pôsobia dojmom, že posť opustia až vtedy, keď ich vynesú z kliniky nohami napred,“ hovorí mladý lekár Samuel Majna. Keď sa chcel ísť vzdelávať, nadriadení ho nepustili s výhradou, že je príliš aktívny a mal by radšej pracovať na oddelení za starších kolegov. Z vlastnej skúsenosti hovorí aj o tom, ako sú mladí lekári tlačení robiť vyšetrenia, s ktorými nesúhlasia, alebo v liečbe pacienta nepostupovať podľa najnovších medicínskych štandardov. Pacientov tak liečia aj podľa 10 rokov starých metód. Aj to je podľa neho dôvod, prečo je ťažké nájsť vzory medzi staršími lekármi.

pred 9 hodinami

Bude ako „rodovo podmienené násilie“ definovaný prípad, ak žena identifikujúca sa ako muž napadne muža identifikujúceho sa ako žena? A napokon stačí, aby sa mužský páchateľ, ktorý napadol ženu, vyhlásil tiež za ženu a už to nebude „rodovo podmienené násilie“, ale len obyčajná bitka medzi dvoma ženami. Je to len malá vzorka, aké absurdné situácie môžu vyplynúť z toho, ak sa začne v trestnom práve zohľadňovať takzvaný sociálny rod, teda nie objektívna biológia, ale subjektívny pocit. Zvlášť ak majú byť páchatelia tohto typu násilia trestaní prísnejšie.

pred 10 hodinami

Právnik Vasilij Dubkov, ktorý zastupoval Alexeja Navaľného, bol v utorok v Moskve nakrátko zadržaný. Informovali o tom ruské médiá, na ktoré sa odvolala tlačová agentúra Reuters. Dubkov neskôr pre nezávislý spravodajský server Verstka povedal, že bol prepustený na slobodu. Dôvod nekomentoval, ale označil to za marenie svojej advokátskej činnosti. (tasr)

pred 11 hodinami

Futbalisti MŠK Žilina nepostúpili do štvrťfinále mládežníckej Ligy majstrov. V domácom zápase osemfinále prehrali s FC Kodaň v jedenástkovom rozstrele 2:4, v riadnom hracom čase sa duel skončil 1:1. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.