Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
11. október 2015

Samovražedný atentátnik v Kábule zaútočil na konvoj zahraničných vojakov

Hlasný výbuch otriasol dnes ráno centrom afganského hlavného mesta Kábul pri samovražednom útoku na konvoj zahraničných vojakov. Informovala o tom tlačová agentúra Reuters s odvolaním sa na predstaviteľa bezpečnostných síl.

Predstaviteľa dodal, že podľa prvých správ ide o samovražedný útok. "Došlo k nemu v dopravnej špičke a sú aj obete," uviedol. Atentát v Kábule bol spáchaný práve v období zvýšeného napätia, spôsobeného intenzívnymi bojmi medzi vládnymi vojakmi a Talibanom v okolí severoafganského mesta Kundúz, ktoré koncom minulého mesiaca nakrátko padlo do rúk tohto povstaleckého islamistického hnutia.

Tlačová agentúra DPA informovala, že samovražedný bombový útočník odpálil dnes ráno auto naložené výbušninami v blízkosti pohybujúceho sa konvoja zahraničných vojakov.

Hovorca medzinárodných síl pod vedením NATO v Afganistane povedal, že o útoku vedia, ale odmietol sa k záležitosti ďalej vyjadriť.

K zodpovednosti za útok sa okamžite prihlásil Taliban.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.