Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
10. október 2015

Tréner Oremus v Košiciach skončil, odchádza aj Šimíček

Dôvodom ukončenia spolupráce sú neuspokojivé výkony a až deviata priečka klubu v domácej Tipsport Lige.

Vedenie HC Košice sa dohodlo nepokračovať v spolupráci s trénermi Petrom Oremusom a Romanom Šimíčkom. Dôvodom sú neuspokojivé výkony a až deviata priečka úradujúceho slovenského hokejového majstra v domácej Tipsport Lige. Mená nástupcov trénerskej dvojice oznámi vedenie klubu v najbližších dňoch. V mužstve končia aj skúsení obrancovia Martin Štrbák a Radek Philipp, naopak vracia sa obranca Radek Deyl.

Odvolať trénerskú dvojicu sa vedenie klubu definitívne rozhodlo po piatkovej prehre na ľade Žiliny. Košičania pod Dubňom viedli 1:0, no napokon prehrali 1:2 po predĺžení. "Dohodli sme sa na tom, že nebudeme pokračovať s touto trénerskou dvojicou. Dôvodom sú neuspokojivé výkony tímu. Potrebujeme dať mužstvu nový impulz. Chcem sa obom poďakovať za prácu pre náš klub a do budúcna im prajeme len to najlepšie. Na angažovaní nového trénera pracujeme, jeho meno by malo byť známe v priebehu najbližších dní," uviedol prezident HC Košice Juraj Mondík. V nedeľnom zápase na ľade "oceliarov" bude košické A-mužstvo viesť niektorý z mládežníckych trénerov.

"Dnes ráno sme si spoločne sadli a tak ako povedal pán prezident Mondík, korektne sme sa rozišli," poznamenal odstupujúci tréner Peter Oremus. "Súhlasím, že výsledky neodzrkadľovali potenciál tímu a sám som nechápal, prečo sme sa odrazili do sezóny takýmto spôsobom. Košice si nezaslúžia byť tam, kde teraz sú a v danej situácii sa dal podobný krok očakávať. S kolegom sme tu odviedli kus dobrej práce a takáto vec človeka zamrzí," dodal Oremus.

V Košiciach skončili aj obrancovia Martin Štrbák a Radek Philipp. Dôvodom boli podľa slov Juraja Mondíka neuspokojivé výkony oboch hráčov. Staronovou tvárou v košickej obrane bude obranca Radek Deyl, ktorý sa vracia po viac ako ročnom pôsobení v Karlových Varoch.

Hokejisti HC Košice sa po 10. kole nachádzajú až na deviatom mieste Tipsport Ligy so ziskom 11-tich bodov. V desiatich zápasoch dokázali iba dvakrát bodovať naplno a na konte majú až sedem prehier. V utorok sa po prehre 0:3 na ľade AIK Skelleftea skončilo ich účinkovanie v hokejovej Lige majstrov.

Tréner Oremus a jeho asistent Šimíček prišli do košického klubu v januári 2015 po tom, čo nahradili Antona Tomka a Pavla Zůbeka. S Košičanmi sa následne stali víťazmi základnej časti a uspeli aj vo finálovej sérii proti Banskej Bystrici.

Inzercia

Odporúčame

Tunel Šibenik pri Levoči dnes otestovali prví návštevníci

Tunel Šibenik pri Levoči dnes otestovali prví návštevníci

Počas dnešného Dňa otvorených dverí (DOD) v tuneli Šibenik pri Levoči si množstvo návštevníkov nenechalo ujsť jedinečnú príležitosť nazrieť do podzemných útrob diaľničného prevádzača a prejsť takmer 600 metrov dlhým tunelom peši. Popoludní je vyhradený čas aj pre cyklistov, kolobežkárov a korčuliarov.