Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
10. október 2015

Víťazi ankety Hovorca roka 2015 sú známi

Titul vyhrali známe tváre, ale ocenenie si prevzal aj nováčik.

Víťazmi tohtoročnej novinárskej ankety Hovorca roka 2015 sú dvaja obhajcovia titulov a jeden nováčik. Boris Chmel si odniesol ocenenie po druhýkrát a Zuzana Eliášová dokonca tretíkrát vo svojej kategórii. Po prvýkrát sa z víťazstva teší Katarína Svrčeková. Výsledky slávnostne vyhlásili v piatok na profesnom podujatí novinárov a hovorcov - Made in Media party v Bratislave. 

Najlepších hovorcov v troch kategóriách vybrala 10-členná odborná porota. Titul TOP Hovorca roka sa porota v tomto ročníku rozhodla neudeliť. Členovia poroty určili víťaza každej kategórie z užšieho výberu nominácií, ktorý vzišiel z internetového hlasovania novinárov prostredníctvom stránky www.mojhovorca.sk. „Porota pri rozhodovaní prihliadala na viacero aspektov – medzi inými etiku, komunikatívnosť, ovládanie témy, ku ktorej sa hovorca vyjadruje, kultivované vystupovanie, príjemný vzhľad a celkovú profesionalitu pri výkone funkcie,“ vysvetlil predseda Asociácie hovorcov Slovenska Milan Vanga.

Víťazkou kategórie Samospráva a neziskový sektor je po prvýkrát hovorkyňa strany Sloboda a solidarita Katarína Svrčeková. 

Hovorca Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Boris Chmel vyhral v kategórii Štátna správa a štátny sektor po druhý krát. 

V kategórii Privátny a komerčný sektor získala ocenenie hovorkyňa ČSOB Finančnej skupiny Zuzana Eliášová. Ide o už o jej tretiu trofej v tejto novinárskej ankete. 

„Teší ma, že na hovorcovskej scéne máme žiarivé a nasledovania hodné príklady profesionálneho prístupu k hovorcovskej práci, čoho dôkazom je obhajoba titulu v dvoch kategóriách. Na druhej strane je potešujúce, že novinári dokážu oceniť aj hovorcov, ktorí aj napriek kratšej praxi chápu správne zmysel tejto profesie a ziskom ocenenia motivujú ďalších kolegov,“ dodal Vanga.

Zloženie tohtoročnej poroty: Roland Kubina (riaditeľ spravodajstva a programu TV JOJ), Lukáš Diko (riaditeľ sekcie spravodajstva, športu a publicistiky RTVS), Tibor Mattyašovský (šéfredaktor spravodajstva TV Markíza), Marcela Šimková (šéfredaktorka Hospodárskych novín), Ján Záborský (vedúci redaktor týždenníka Trend), Richard Kvasňovský (vedúci domácej redakcie TASR), Michaela Benedigová, (managing director Seesame), Peter Bárdy (šéfredaktor Aktuality.sk), Pavol Urban (šéfredaktor SITA, vedúci redaktor domácej redakcie), Pavol Múdry (podpredseda výkonnej rady International Press Institute – IPI a predseda správnej rady IPI Slovensko).

Tento rok oslávila 10. výročie svojho vzniku aj Asociácia hovorcov Slovenska. Pri tejto príležitosti organizátori pripravili špeciálny program, súčasťou ktorého bol krst nového CD skupiny Vidiek pod názvom „Vidiek s oblohou.“ Krstným otcom sa stal šéfkuchár Jaroslav Žídek.

Inzercia

Odporúčame