Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
08. október 2015, 21:29

Tesco opäť s miliónovou pokutou

Na predajnej ploche bol podľa zdôvodnenia ŠVPS priestor pod mriežkou v chladiacej vitríne na cukrárske a lahôdkarské výrobky značne znečistený zvyškami potravín a zhlukmi prachu

Spoločnosť Tesco Stores, a. s., dostala od Štátnej veterinárnej a potravinovej správy (ŠVPS) SR ďalšiu pokutu vo výške 1 milión eur, a to za nedostatky zistené pri úradnej kontrole potravín 25. októbra 2014 v prevádzke Supermarket Tesco Veľké Kapušany, okres Michalovce. Vyplýva to zo zverejneného rozhodnutia ŠVPS o odvolaní. Ako prvý o tom na svojom webe informoval Denník N.

Nedostatky sa podľa informácií ŠVPS našli napríklad v zázemí predmetnej predajne. "V čase kontroly boli v priestore skladu. V mieste uloženia kontajnera na nebezpečný odpad, pod kovovými paletami, pri deratizačnej staničke, sa našli nečistoty - zvyšky obalov, papieriky, úlomky dreva z paliet," priblížila veterinárna správa.

Na predajnej ploche bol podľa zdôvodnenia ŠVPS priestor pod mriežkou v chladiacej vitríne na cukrárske a lahôdkarské výrobky značne znečistený zvyškami potravín a zhlukmi prachu. "Vodiace lišty mraziaceho boxu na hlbokozmrazené pekárske polotovary v časti dopekania boli znečistené zvyškami potravín a zvyškami posypu zo skladovaných polotovarov," spresnila ďalej veterinárna a potravinová správa. 

Nebalené pekárske výrobky - chleby, určené na predaj samoobslužným spôsobom, sa v čase kontroly ponúkali na predaj v zariadení bez ochranného krytu, uložené na regáloch, policiach bez krytu, neboli chránené pred kontamináciou.

ŠVPS sa pri udelení sankcie zaoberal minulosťou prevádzkovateľa predajne, opakovanosťou jeho protiprávneho konania, skúmal nedodržiavanie predpisov v danej prevádzkarni za obdobie posledných dvoch rokov. Zistil, že predmetnej prevádzke už boli uložené opakované sankcie za nedostatky pri úradnej kontrole potravín.

Rozhodnutie ŠVPS o odvolaní ako správneho orgánu je konečné a podľa zákona o správnom konaní sa nemožno proti nemu ďalej odvolať. Rozhodnutie je však preskúmateľné súdom.

Tesco Stores dostalo od ŠVPS miliónové pokuty už niekoľkokrát predtým. Predošlé pokuty štátna inšpekcia udelila obchodnému reťazcu za nedostatky pri predaji potravín v obchodoch v Partizánskom, v Spišskej Novej Vsi, v Spišskej Belej a Dunajskej Strede.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 33 minútami

Vláda sa bude dnes na výjazdovom rokovaní v Michalovciach zaoberať najmä sociálno-ekonomickou situáciou a problémami v okresoch Michalovce a Sobrance. Okrem toho je na programe aj schválenie národných víz pre občanov tretích krajín či investičná pomoc pre michalovskú spoločnosť Lichtgitter FRP Slovakia. (tasr)

pred 10 hodinami

„Niektorí prednostovia kliník pôsobia dojmom, že posť opustia až vtedy, keď ich vynesú z kliniky nohami napred,“ hovorí mladý lekár Samuel Majna. Keď sa chcel ísť vzdelávať, nadriadení ho nepustili s výhradou, že je príliš aktívny a mal by radšej pracovať na oddelení za starších kolegov. Z vlastnej skúsenosti hovorí aj o tom, ako sú mladí lekári tlačení robiť vyšetrenia, s ktorými nesúhlasia, alebo v liečbe pacienta nepostupovať podľa najnovších medicínskych štandardov. Pacientov tak liečia aj podľa 10 rokov starých metód. Aj to je podľa neho dôvod, prečo je ťažké nájsť vzory medzi staršími lekármi.

pred 11 hodinami

Bude ako „rodovo podmienené násilie“ definovaný prípad, ak žena identifikujúca sa ako muž napadne muža identifikujúceho sa ako žena? A napokon stačí, aby sa mužský páchateľ, ktorý napadol ženu, vyhlásil tiež za ženu a už to nebude „rodovo podmienené násilie“, ale len obyčajná bitka medzi dvoma ženami. Je to len malá vzorka, aké absurdné situácie môžu vyplynúť z toho, ak sa začne v trestnom práve zohľadňovať takzvaný sociálny rod, teda nie objektívna biológia, ale subjektívny pocit. Zvlášť ak majú byť páchatelia tohto typu násilia trestaní prísnejšie.

pred 11 hodinami

Právnik Vasilij Dubkov, ktorý zastupoval Alexeja Navaľného, bol v utorok v Moskve nakrátko zadržaný. Informovali o tom ruské médiá, na ktoré sa odvolala tlačová agentúra Reuters. Dubkov neskôr pre nezávislý spravodajský server Verstka povedal, že bol prepustený na slobodu. Dôvod nekomentoval, ale označil to za marenie svojej advokátskej činnosti. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.