Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
07. október 2015

NHL má problém s kokaínom, počet hráčov užívajúcich drogu rastie

Nádejný švédsky obranca Toronta Maple Leafs Viktor Lööv uviedol, že v hokejovej NHL sa nachádza veľa užívateľov kokaínu. Jeho slová v rozhovore pre kanadskú televíziu TSN potvrdil aj zástupca komisára NHL Bill Daly.

"Všade sú hráči, ktorí ho užívajú. Ak máte peniaze, nie je náročné sa k nemu dostať," povedal Lööv pre švédske médiá. Kokaín je údajne v profilige rozšírený do takej miery, aby vedenie súťaže uznalo, že viac ako zopár hráčov túto drogu užíva.

"Počet pozitívnych výsledkov na kokaín je vyšší ako v predchádzajúcich rokoch a stále sa zvyšuje," uviedol zástupca komisára NHL Bill Daly pre TSN a dodal: "Nepovedal by som však, že je to kríza. Drogy ako kokaín sú raz hore a inokedy dole. Práve teraz sú opäť v kurze. Bol by som však prekvapený, ak by išlo o viac ako dva tucty hráčov. Nechcem byť naivný, ale naozaj by ma šokoval počet viac ako dvadsať. Hráčov ale netestujeme súvislo, takže naozaj neviem."

Každý klub má testovať všetkých svojich hráčov raz počas prípravných kempov a raz počas sezóny. V priebehu sezóny i play off môže prebiehať aj individuálne testovanie. NHL takto získa približne 2400 vzoriek, z ktorých tretina ide na podrobnejší rozbor. Mimo sezóny môže liga testovať maximálne 60 hráčov. 

Donald Fehr, vedúci hráčskej asociácie NHL, mal s hráčmi hovoriť o vzostupe užívania kokaínu za zavretými dverami. Snažil sa zistiť, prečo hráči drogu užívajú a zároveň ich varoval pred zdravotnými a právnými následkami ich konania. Rovnako uviedol, že hráči budú musieť súhlasiť, aby sa drogy ako kokaín dostali na testovací zoznam.

Drogovú situáciu riešili aj v Toronte. Podľa dvoch zdrojov sa mali v minulej sezóne stretnúť exekutíva klubu a torontská polícia pre obavy, že hráči Maple Leafs užívajú kokaín alebo sa združujú s ľudmi, medzi ktorými je populárny.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.