Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
07. október 2015

Obecnému poslancovi našli dve igelitky s marihuanou

Dve igelitové tašky s marihuanou zaistila polícia 27-ročnému mužovi z Prievidzského okresu, ktorý je poslancom obecného zastupiteľstva v Kostolnej Vsi (okres Prievidza). O prípade ako prvé informovali televízie Joj a Markíza. 

"Obvinený muž 2. októbra v nočných hodinách v Českej republike zakúpil od neznámej osoby marihuanu za sumu 320 eur. Droga bola rozdelená do dvoch igelitových tašiek, ktoré prevážal v batožinovom priestore auta, a takto ju doviezol na územie okresu Prievidza. Polícia vykonala prehliadku auta a zaistila marihuanu nasledujúci deň," informoval dnes TASR trenčiansky krajský policajný hovorca Pavol Kudlička. 

Doplnil, že zadržané množstvo marihuany z prvej tašky zodpovedá 685 obvyklým jednorazovým dávkam drogy a v druhej igelitovej taške sa nachádzalo 564 jednorazových dávok drogy. 

 "Táto informácia ma prekvapila, pretože ho poznám ako slušného mladého človeka, takže naozaj som niečo podobné nečakala. Čo sa týka práce v obecnom zastupiteľstve, bol spoľahlivý, plnil si svoje povinnosti poslanca zodpovedne a ako mladý človek priniesol pár celkom zaujímavých a dobrých nápadov," uviedla pre TASR starostka Kostolnej Vsi Mária Žofčinová. 

Pripomenula, že poslanecký mandát by mal mužovi v zmysle platnej legislatívy zaniknúť právoplatným odsúdením za úmyselný trestný čin alebo právoplatným odsúdením za trestný čin, ak výkon trestu odňatia slobody nebol podmienečne odložený, vyjadriť sa viac preto k prípadu nechcela. 

Muža vzali do väzby. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov. 

TASR, rp

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.