Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
07. október 2015

Prezident Kiska uviedol premiéru dokumentu o Srholcovi

Premiéru dokumentu o živote Antona Srholca uviedol v utorok v Bratislave, v preplnenom Kine Lumiére prezident Andrej Kiska.

V príhovore povedal, že otca Srholca stretol po prvý raz v roku 2010 v najstaršom pútnickom mieste na Slovensku, v kláštore v Marianke. Zaujal ho nadšením v očiach, keď rozprával o pomoci, viere v Boha a zmysle života.

"Odvtedy sme sa stretli viackrát a čo ma vždy na ňom najviac fascinovalo, bolo to, že vždy hľadal Boha v nás. Hľadal ho v našich úsmevoch, v našich činoch a vždy bol plný optimizmu, pretože ho vždy nachádzal. Otec Srholec odpúšťal, ale nezabúdal, stále pripomínal, že nesmieme zabudnúť na zlo, nesmieme zabúdať, že zlo sa vždy môže vrátiť a musíme spraviť všetko pre to, aby sa nevrátilo," priblížil slová výnimočného človeka Andrej Kiska, ktorý dostal od Antona Srholca aj odpoveď na otázku, akú víziu, základné posolstvo má ako prezident postaviť pred našu krajinu.

"Povedal - vráťme na naše Slovensko kultúrnosť, kultúrnosť v ponímaní lásky, pochopenia, odpúšťania," prezradil Kiska a na diaľku pozdravil a vyjadril úctu známemu a obľúbenému kňazovi, saleziánovi, spisovateľovi a charitatívnemu pracovníkovi.

Antonovi Srholcovi zabránila v účasti na premiére, ktorá vyvolala obrovský záujem, choroba. Hostia si však mohli vypočuť aspoň nahratý odkaz, ktorý im venoval. Okrem iného v ňom zaznelo: "Všetci ste ma poznačili svojou láskou a dobrotou. Ja by som bol rád, aby ste prijali Antónia ako svojho brata, ktorý prešiel ťažký kus cesty, ale nevzdal to, bojuje, miluje slobodu, miluje pravdu, miluje lásku k ľuďom a skláňa sa aj k tým posledným, pretože to sú tí, v ktorých ja chcem a vidím trpiaceho Ježiša, ktorý žije medzi nami."

TASR

Inzercia

Odporúčame