27. september 2020, 17:55

Bayern Mníchov utrpel prvú prehru v tomto roku

TASR/ AP

Futbalisti Bayernu prehrali v zápase 2. kola nemeckej Bundesligy na ihrisku Hoffenheimu hladko 1:4.

Úradujúci šampión, víťaz Ligy majstrov i európskeho Superpohára utrpel svoju prvú prehru od 7. decembra minulého roka, keď podľahol Mönchengladbachu. Hoffenheim má po dvoch kolách na konte plný počet bodov a je na čele tabuľky. Dvoma gólmi sa v jeho drese prezentoval Andrej Kramarič, po jednom pridali Ermin Bičakčič a Munas Dabbur.

Z pohľadu hostí korigoval v 36. minúte na 1:2 Joshua Kimmich. Bayern po nahustenom programe nastúpil v základe napríklad aj bez kanoniera Robera Lewandowského, či Leona Goretzku. Obaja naskočili do hry až v 57. minúte. Bayern predtým v lige neprehral 21 duelov v sérii. Zápas sledovalo priamo na štadióne 6030 divákov.

pred hodinou

Jednou z obetí, ktorá zomrela pri štvrtkovom útoku nožom v Bazilike Matky Božej v juhofrancúzskom meste Nice, je aj správca tohto kostola. Informovali o tom francúzsky denník Le Monde a agentúra Reuters.