Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
25. september 2020, 17:11

Haváriu stíhačky MiG-21 v Srbsku neprežil ani jeden z dvojice pilotov

Haváriu stíhačky MiG-21 v Srbsku neprežil ani jeden z dvojice pilotov

TASR

Muž, na ktorého pozemok lietadlo dopadlo, bol so závažnými popáleninami prevezený do nemocnice; jeho stav je však stabilizovaný.

"Objavili sa určité špekulácie, že piloti sa katapultovali, avšak je už isté, že obaja piloti zahynuli," uviedol pre internetové vydanie denníka Novosti regionálny prokurátor Zoran Obradovič. Stíhačka sa zrútila na dvor roľníckej usadlosti v dedine Brasina, ležiacej neďaleko bosnianskych hraníc. Srbské ministerstvo obrany uviedlo, že stíhačka bola pravidelne udržiavaná a pred každým vzletom dôkladne kontrolovaná.

Stíhacie lietadlo v čase nešťastia vykonávalo plánovanú letovú misiu, dodal rezort. Od roku 1963 bolo súčasťou juhoslovanskej a srbskej letky 11 verzií tohto bojového lietadla. Podľa webovej stránky ministerstva obrany v Belehrade pochádza najnovšia letka z roku 1983.

Zvyšných 261 prevádzkyschopných kusov stíhačky MiG-21 sa používa na bojový výcvik pilotov. Srbsko vlastní aj letku modernejších stíhačiek typu MiG-29. Bývalý Sovietsky zväz vyvíjal stíhačky MiG-21 v 50. rokoch a do svojich vzdušných síl ich začlenil v roku 1959.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 2 hodinami
pred 3 hodinami

Regionálnym úradom verejného zdravotníctva podľa ministra zdravotníctva v súčasnosti pomáha 600 vojakov. Budúci rok pôjde regionálnym úradom 24 miliónov eur. Kapacity sú podľa ministra Krajčího dnes dostatočné. „Viac sa urobiť nedá,“ tvrdí.

pred 3 hodinami

Podľa ministra zdravotníctva je zaregistrovaných vyše 15-tisíc dobrovoľníkov v rámci plošného testovania. Podľa Krajčího sa však nenahlásili len zdravotníci. Sám minister je ochotný doplniť stavy ako náhradník kdekoľvek na Orave. Premiér Matovič bude pracovať ako administratívny pracovník v Trvdošíne. Minister práce Milan Krajniak zas v Bardejove.

pred 3 hodinami

Marian Kotleba mal pozitívny test na nový koronavírus. Do karantény by podľa jeho názoru mal ísť celý parlament. Poukázal aj na to, že na svoj zdravotný stav upozorňoval už sudkyňu Špecializovaného trestného súdu počas súdneho pojednávania 12. októbra. Pýta sa preto, či ju budú stíhať za všeobecné ohrozenie.

pred 3 hodinami

„Je neskoro hľadať vinníka nad rozliatym mliekom,“ hovorí minister zdravotníctva v súvislosti na otázku, či nesie zodpovednosť za súčasnú situáciu. Je však ochotný prenechať svoj post, ak sa nájde lepší minister. Tvrdí, že mal možno hroziť svojou demisiou a „búšiť do stola“, keď pandemická komisia chcela prijať prísnejšie opatrenia a nebola vypočutá. Podľa premiéra má minister Krajčí jeho dôveru.

pred 3 hodinami

Režim na hraniciach sa sprísňuje len v prípade Ukrajiny. Na českých hraniciach budú prebiehať len námatkové kontroly. V súvislosti s ostatnými okolitými krajinami sa režim zatiaľ nemení, no môže dôjsť k prehodnoteniu v rámci budúceho týždňa.

pred 3 hodinami

Kremeľ dôrazne odmietol ako úplne nepodložené tvrdenia amerických predstaviteľov, že Moskva získala informácie o voličoch v USA a ovplyvňovala verejnú mienku pred prezidentskými voľbami naplánovanými na 3. novembra. Obdobné obvinenia na svoju adresu zároveň dôrazne odmietol aj Irán.  

 

Inzercia

Inzercia