Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
25. september 2020, 15:56

Šesť detí z Afganistanu sa dostalo na Slovensko v kamióne

Podľa zistení polície cudzinci vycestovali z domovskej krajiny pre zlé životné podmienky a občiansku vojnu.

Šesť detí z Afganistanu sa dostalo na Slovensko v nákladnom priestore kamióna. Maloletých bez sprievodu objavila polícia vo štvrtok (24. 9.) v Senici. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

Policajná hliadka našla cudzincov po oznámení o šiestich osobách, ktoré sa mali nachádzať v jednom zo senických areálov. "Osoby objavili príslušníci colnej správy pri kontrole tovaru v nákladnom priestore srbského kamióna," priblížila hovorkyňa. Privolaní pracovníci úradu práce, sociálnych vecí a rodiny zabezpečili umiestnenie maloletých v detskom domove. Absolvovali aj testovanie na ochorenie COVID-19.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 20 minútami

Prezidentka SR Zuzana Čaputová predĺžila výkon funkcie šiestim sudcom nad 65 rokov, ktorých odvolanie navrhla Súdna rada SR. Prihliadla tak na žiadosti predsedov súdov. Ostatným 14 sudcom odoslala odvolací dekrét.

pred 28 minútami

Šéf Smeru-SD Robert Fico požiadal voličov strany, aby rešpektovali inštrukcie vlády, ktoré vo štvrtok prijala. "Chceme požiadať našich voličov, aby brali na zreteľ, že je to situácia, keď sa treba chrániť, keď treba byť ohľaduplnými. V tomto duchu sa budeme správať aj my poslanci za stranu Smer-SD."

pred 51 minútami

Dvadsať prokurátorov Úradu špeciálnej prokuratúry vyzvalo obvineného Dušana Kováčika na okamžité odstúpenie z funkcie špeciálneho prokurátora. Dušan Kováčik má od štvrtka dočasne pozastavený výkon funkcie. Rozhodla o tom prvá námestníčka generálneho prokurátora Viera Kováčiková.

Inzercia

Inzercia