Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
25. september 2020, 15:23

Medzinárodný olympijský výbor sa dohodol s organizátormi na opatreniach

Súčasťou plánu olympijských hier v Tokiu je približne 50 bodov, ktoré obmedzia počet oficiálnych hostí o desať až pätnásť percent.

Podľa šéfa organizačného výboru Tošira Mutoa už v roku 2013 počítali so zoštíhlením hier, no pandémia dala ich snahám nový rozmer. Snahou je okrem zníženia rizika šírenia koronavírusu aj redukcia nákladov na OH. Škrty sa dotknú aj dekorácií, tie by mali byť skromnejšie o 30-40%. Informovala o tom agentúra DPA. 

 "Súčasná situácia nás núti zvažovať kroky, aby sme zabezpečili bezpečnosť hier a verejnosť ich pochopila. Zároveň môžme poslúžiť ako vzor pre budúce podujatia," uviedol Muto. Aj predseda koordinačnej komisie MOV John Coates verí, že Tokio úlohu zvládne a jeho odkaz pretrvá: "'Model Tokio' nebude mať význam iba pre tieto hry, ale stane sa vzorom aj v budúcnosti."

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 2 hodinami

Dolnokubínsky primátor Ján Prílepok má obavu, ako budú kapacitne zvládať otestovať ľudí, ktorí aktuálne čakajú v zástupoch pred odbernými miestnosťami v meste. Mnohí obyvatelia sa podľa neho rozhodli prísť na testovanie na COVID-19 už v piatok, keďže od soboty bude pre ľudí bez negatívneho testu platiť prísnejší režim.

Inzercia

Inzercia