Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
25. september 2020, 09:33

Koronavírus

Ďalší rekord. Prekročili sme hranicu 400 prípadov

Ďalší rekord. Prekročili sme hranicu 400 prípadov

Ilustračné foto – TASR

Najviac nových nakazených hlásia okresy Bratislava, Námestovo a Tvrdošín.

Za štvrtok pribudlo na Slovensku 419 prípadov nákazy koronavírusom. Ako prvý o tom informoval premiér Igor Matovič na sociálnej sieti.

Laboratóriá otestovali 5540 vzoriek. Z ochorenia COVID-19 sa vyliečilo ďalších 58 pacientov, nepribudlo žiadne úmrtie. Najviac nových nakazených hlásia okresy Bratislava (54), Námestovo (45) a Tvrdošín (26).

„Máme nový rekord. Nerozvážnosť, ľahkovážnosť a egoizmus zvíťazili,“ píše Matovič.

„Sloboda bez zodpovednosti vedie k anarchii ... a dnes sa sme na jej počiatku. Počet pozitívnych prípadov raketovo rastie, a keď si niekto myslí, že dovolím, aby nezodpovední ignoranti ohrozovali naďalej nevinných ľudí, tak nehrozí.“

Inzercia

Na ministerstve zdravotníctva bude v piatok od 11.00 h zasadať Pandemická komisia vlády. Či zverejní svoje odporúčania, nie je zatiaľ zrejmé. „O prípadnom mediálnom výstupe rozhodnú na zasadnutí členovia pandemickej komisie,“ uviedli z tlačového odboru ministerstva zdravotníctva.

Vo štvrtok o situácii na pôde rezortu rokovalo konzílium odborníkov.

Ako priblížil Matovič, hovoriť sa malo aj o epidemiologických opatreniach v súvislosti s nárastom pozitívne testovaných, ktoré by sa mohli postupne zapínať. Konkrétne opatrenia zatiaľ nespresnili.

Vláda by dnes mala rozhodnúť o tom, či Rakúsko a Maďarsko pribudnú na zoznam červených krajín.

Kde pribudli nové prípady

Bratislava (54), Námestovo (45), Tvrdošín (26), Nové Zámky (19), Skalica (15), Trnava (15), Prievidza (14), Komárno (14), Spišská Nová Ves (13), Banská Bystrica (11), Košice (11), Prešov (10), Senec (10), Topoľčany (10), Trenčín (10), Dolný Kubín (9), Liptovský Mikuláš (9), Sabinov (8), Stará Ľubovňa (8), Humenné (7), Ilava (6), Nitra (6), Pezinok (6), Poprad (6), Bardejov (5), Senica (5), Trebišov (5). Štyri prípady boli v okresoch Snina a Žilina, po tri prípady v okresoch Bánovce nad Bebravou, Banská Štiavnica, Dunajská Streda, Hlohovec, Malacky, Michalovce, Myjava, Partizánske, Sobrance a Žiar nad Hronom. Po dva prípady mali okresy Čadca, Kežmarok, Martin, Šaľa a Žarnovica, jeden prípad zaznamenali okresy Bytča, Detva, Galanta, Levoča, Lučenec, Považská Bystrica, Púchov, Revúca, Rimavská Sobota, Ružomberok, Trenčianske Teplice, Veľký Krtíš, Vranov nad Topľou a Zvolen.

Dnes treba vedieť

pred 18 minútami

Prezidentka SR Zuzana Čaputová predĺžila výkon funkcie šiestim sudcom nad 65 rokov, ktorých odvolanie navrhla Súdna rada SR. Prihliadla tak na žiadosti predsedov súdov. Ostatným 14 sudcom odoslala odvolací dekrét.

pred 26 minútami

Šéf Smeru-SD Robert Fico požiadal voličov strany, aby rešpektovali inštrukcie vlády, ktoré vo štvrtok prijala. "Chceme požiadať našich voličov, aby brali na zreteľ, že je to situácia, keď sa treba chrániť, keď treba byť ohľaduplnými. V tomto duchu sa budeme správať aj my poslanci za stranu Smer-SD."

pred 49 minútami

Dvadsať prokurátorov Úradu špeciálnej prokuratúry vyzvalo obvineného Dušana Kováčika na okamžité odstúpenie z funkcie špeciálneho prokurátora. Dušan Kováčik má od štvrtka dočasne pozastavený výkon funkcie. Rozhodla o tom prvá námestníčka generálneho prokurátora Viera Kováčiková.

Inzercia

Inzercia