Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
24. september 2020, 12:19

V piatok uskutoční polícia náhodné kontroly na hraniciach

Policajti budú kontroly vykonávať priamo na hraničných priechodoch so všetkými susednými štátmi alebo v ich bezprostrednej blízkosti. Polícia ubezpečila verejnosť, že sa budú snažiť, aby nedošlo k spomaleniu dopravy.

Polícia uskutoční v piatok (25. 9.) na pozemných hraničných prechodoch preventívno-bezpečnostnú akciu, ktorá súvisí so zamedzením šírenia ochorenia COVID-19. "Cieľom je zistiť aktuálny stav dopravy cez hraničné prechody so susednými štátmi. Polícia bude preto náhodne kontrolovať dodržiavanie opatrení Úradu verejného zdravotníctva SR," spresnila hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

Policajti budú kontroly vykonávať priamo na hraničných prechodoch so všetkými susednými štátmi alebo v ich bezprostrednej blízkosti. "Ubezpečujeme verejnosť, že sa budeme snažiť, aby nedošlo k spomaleniu dopravy na hraniciach," dodala Bárdyová.

Od piatka 18. septembra vykonáva polícia náhodné kontroly na hraniciach s ČR. Ich cieľom je dohliadať na plnenie povinnosti registrácie, ktorá pribudla po zaradení ČR na zoznam takzvaných rizikových krajín.
 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

NAKA zatkla vplyvného bratislavského právnika Zoroslava Kollára, informuje Denník N. Zatýkanie má súvisieť s výpoveďou bývalého sudcu Vladimíra Sklenku, ktorý teraz spolupracuje s políciou. Ten Kočnerovi opisoval spory, v ktorých sa Kollár za úplatky snažil ovplyvniť súdy.

pred hodinou

Turecko kritizuje karikatúru prezidenta Erdogana, ktorá vyšla na dnešnej obálke Charlie Hebdo. Podľa šéfa Erdoganovho komunikačného oddelenia ide o prejav „šírenia kultúrneho rasizmu a nenávisti“. Karikatúra zobrazuje tureckého prezidenta v bielom tričku a spodkoch, ako drží plechovku s nápojom a sedí vedľa ženy v islamskom hidžábe.

Inzercia

Inzercia