Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
22. september 2020, 16:37

Novým generálnym riaditeľom Národného lesníckeho centra sa stal Peter Balogh

Do druhého kola na post generálneho riaditeľa postúpili ešte začiatkom septembra dvaja uchádzači. 

Obaja 21. septembra absolvovali osobný pohovor s výberovou komisiou, ktorá postupovala v zmysle metodiky výberových procesov na manažérske pozície, pričom komisia overila odborné znalosti, kompetencie, manažérske schopnosti a zručnosti uchádzačov.

Oznámila, že výberová komisia na základe celkového hodnotenia rozhodla, že generálnym riaditeľom NLC bude Peter Balogh, ktorý je absolventom Lesníckej fakulty Technickej univerzity vo Zvolene so zameraním na hospodársku úpravu lesov a v NLC pôsobil na rôznych pozíciách od roku 2006.

"V Národnom lesníckom centre pracujem s krátkou prestávkou takmer od jeho vzniku. Mojou ambíciou bude pokračovať v budovaní NLC ako akceptovanej a prospešnej inštitúcie, ktorá efektívnym a transparentným spôsobom poskytuje verejnosti komplexné a odborné lesnícke služby. NLC má všetky predpoklady, aby sa stalo lídrom v transfere inovácií do lesníckej prevádzky. Budem sa snažiť, aby sa nám spoločne s kolegami podarilo tento strategický cieľ reálne naplniť," uviedol po oznámení výsledkov druhého kola výberového konania Balogh.

Národné lesnícke centrum je príspevková organizácia zriadená ministerstvom pôdohospodárstva od 1. januára 2006. Medzi jej hlavné činnosti patrí lesnícka veda a výskum, hospodárska úprava lesov, komplexné zisťovanie stavu lesa a rámcové plánovanie, lesnícke plánovanie ochrany lesa a lesníckych činností, výchova a vzdelávanie v lesnom hospodárstve, poradenská činnosť, práca s verejnosťou a komunikačná stratégia lesného hospodárstva na národnej úrovni.

V súčasnosti NLC tvoria štyri ústavy, a to Lesnícky výskumný ústav Zvolen, Ústav lesníckeho poradenstva a vzdelávania Zvolen, Ústav lesných zdrojov a informatiky, Ústav pre hospodársku úpravu lesov Zvolen.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 7 minútami

,,Situácia je mimoriadne vážna. Pozorne som počúvala zdravotníkov, ktorí hovorili o tom, že ak to takto pôjde ďalej, tak nám hrozí totálny kolaps nášho roky zdevastovaného zdravotníctva," povedala počas tlačovky Veronika Remišová. 

pred 13 minútami

Od najbližšej soboty do 1. novembra bude platiť zákaz vychádzania s výnimkami, napríklad cesta do zamestnania alebo doprovod dieťaťa do školy. V regióne Oravy a v Bardejove tak budú môcť spraviť obyvatelia iba s negatívnym testom.

pred 19 minútami

Zajtra začína pretestovanie okresov Dolný Kubín, Tvrdošín, Námestovo a Bardejov. ,,V týchto chvíľach je realizovaný rozvoz zásobovania, dezinfekcií, finalizujú sa odberné miesta a tímy. Zajtra o 8. hodine ráno budeme pripravení," zdôraznil minister obrany Jaroslav Naď. 

pred 20 minútami

„Začíname vidieť v nemocniciach prudký nárast nakazených," tvrdí Krajčí. 9. novembra môžeme mať 3 500 infikovaných v nemocniciach, ak neprijmeme opatrenia. Podľa premiéra ideme horšou cestou ako Česko.

pred 25 minútami

Posledných sedem dní rastie slovenská krivka počtu prípadov rýchlejšie ako česká, informuje minister zdravotníctva Marek Krajčí. Denne nám zomiera v nemocniciach na koronavírus 18 ľudí. Toto číslo bude podľa neho rásť. „Situáciu nemáme pod kontrolou.“

 

 

Inzercia

Inzercia