Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
22. september 2020, 07:18

Korčok o kauze Chovanec hovoril s ministrom Goffinom a eurokomisárom Reyndersom

S oboma hovoril o potrebe čo najrýchlejšie ukončiť vyšetrovanie prípadu smrti slovenského občana Jozefa Chovanca. 

"Hovoril som s oboma o tragickom prípade nášho občana Jozefa Chovanca. S ministrom to už bolo niekoľkonásobné stretnutie a komunikácia z mojej strany. Žiadame, aby belgická vláda urobila všetko čo môže, aby vyšetrenie tohto prípadu už netrvalo dlho. Predsa len dva a pol roka je príliš dlho. A aby sme mali jasné stanovisko čo bolo príčinou smrti a aby zodpovedné osoby boli postavené pred súd," vysvetlil Korčok.

Spresnil, že následné stretnutie s eurokomisárom Reyndersom, ktorý bol na čele belgického rezortu diplomacie pred svojim nástupom do exekutívy EÚ, bolo v duchu uznesenia Národnej rady SR, ktoré požiadalo slovenskú vládu, aby o tejto kauze informovala aj Európsku komisiu.

"Urobil som tak dnes osobne a samozrejme chcem povedať, že Európska komisia nemá priame kompetencie vstupovať do vyšetrovania a do súdneho procesu. Chceme všetci zachovať nezávislosť súdnych inštitúcií, ale bol som ubezpečený, že eurokomisia pozorne sleduje to, či od momentu zverejnenia šokujúceho videa, pokračuje vyšetrovanie, ktoré verím, že bude čoskoro uzatvorené," povedal Korčok.

Zdôraznil, že v Európskej komisii dobre vedia, aké dozvuky táto kauza vyvolala na Slovensku aj v Belgicku.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 52 minútami
pred hodinou

Opozičný Smer-SD chce dať hlasovať o dôvere vláde premiéra Matoviča, oznámil predseda strany Robert Fico. Dôvodom sú otázniky pri nákupe antigénových testov či celoplošené testovanie, ktoré podľa neho nemá žiadne odborné odôvodnenie.

pred 3 hodinami

Režim na hraniciach s Českom sa môže sprísniť. Zintenzívniť by sa mali aj kontroly a v krátkom čase by mohlo dôjsť k testovaniu ľudí na hranici, uviedol štátny tajomník rezortu diplomacie Martin Klus.

pred 3 hodinami

Premiér Matovič skritizoval zástupcov Slovenskej lekárskej komory za ich vyjadrenia, že úmrtnosť na covid-19 je na úrovni chrípky, pričom prezident komory Marian Kollár to označil za dobrý signál. „Mne vybilo poistky,“ reagoval premiér a hovoril o blude. Kollár vyzval vládu, aby ešte raz zvážila plánované celoplošné testovanie na nový koronavírus.

 

Inzercia

Inzercia