Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
21. september 2020, 12:30

Podpredsedníčka štátnych hmontých rezerv Šubová sa vzdala funkcie

Svoje rozhodnutie v pondelok e-mailom oznámila médiám a za dôvod označila nekompetentné a netransparentné riadenie Správy štátnych hmotných rezerv pod vedením predsedu Jána Rudolfa. Vo funkcii tak končí po štyroch mesiacoch.

Konkrétnejšie informácie chce Zuzana Šubová zverejniť až po tom, keď o nich bude informovať predsedu vlády Igora Matoviča.

Poradca pre komunikáciu a médiá SŠHR Igor Rabatin uviedol, že Šubová zatiaľ o svojom rozhodnutí oficiálne neinformovala. "SŠHR SR nemá okrem medializovaného stanoviska žiadne podrobnosti k jej rozhodnutiu," uviedol Rabatin.

Predseda SŠHR Ján Rudolf na medializované stanovisko podpredsedníčky nebude reagovať. Oficiálne informácie o odstúpení Šubovej nemalo krátko predpoludním ani Ministerstvo hospodárstva SR.

"Ministerstvo vzniknutá situácia mrzí, no zatiaľ nemá konkrétne informácie o dôvodoch tohto kroku," uviedla hovorkyňa rezortu Katarína Matejková.

Nomináciu Šubovej do funkcie vláda schválila 20. mája. Odchádzajúca podpredsedníčka hmotných rezerv sa v minulosti zviditeľnila oznámením o závažnej trestnej činnosti v súvislosti s eurofondmi na ministerstvách pôdohospodárstva a životného prostredia. Bola preto vnímaná ako bojovníčka proti korupcii.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 31 minútami

O celoplošnom testovaní Slovenska rozhodne krízový štáb v pondelok. Pilotné testovanie na Orave a v Bardejove sa uskutoční od zajtra do nedele. Povedal to prezident Únie miest Slovenska Richard Rybníček

 

 

 

pred 3 hodinami

Podľa informácií denníka Pravda by mal lockdown platiť od tejto soboty 24. októbra do nedele 1. novembra. Lockdown by mal byť menej prísnejšou verziou opatrení, ktoré platia v Českej republike od tohto štvrtka, píše Pravda s odvolaním sa na zdroje z krízového štábu. Otvorené budú len obchody s potravinami, lekárne či drogérie. V praxi by to malo znamenať, že ľudia budú chodiť do práce a žiaci základných škôl budú mať vyučovanie.

Inzercia

Inzercia