Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
21. september 2020, 07:25

Na reformnom balíku obnovy pracuje vyše 100 odborníkov, hovorí premiér

„Myslím si, že robíme dobrú robotu. Mal som pôvodne predstavu, že budeme robiť verejné konferencie, ale takto by sme sa nikdy nedopracovali k výsledku. Zmenili sme to, pretože potrebujeme veľmi rýchlo urobiť výsledok,“ povedal v relácii TA3 V politike.

Na reformnom balíku obnovy pracuje spolu s ministrom financií Eduardom Hegerom (OĽaNO) viac ako 100 odborníkov z rôznych ministerstiev. Plán sa netvorí za jeho zatvorenými dverami hovorí premiér Igor Matovič.

Ako dodal, reformný plán urobia najskôr s odborníkmi a následne ho dajú na verejné pripomienkovanie. "Plán, ktorý odošleme v polovici októbra do Bruselu, tak na finálne doladenie plánu máme čas do 30. apríla budúceho roku," povedal premiér s tým, že priestor na verejnú diskusiu bude ešte dostatočný.

Uniknutý dokument je podľa premiéra pravdivý, uverejnil ho niekto z koaličných partnerov. "Je to zásobník všetkých bolestí Slovenska, ktoré cítia odborníci na ministerstvách, ktoré sa tu dlhé roky počas vlády Roberta Fica a Petra Pellegriniho neriešili," uviedol Matovič.

Zároveň to je podľa neho aj kompilát s návrhom na reformy, ktoré Európska komisia Slovensku každý rok posiela. "Poviem to odľahčene. Je tu možno 300 reforiem za 300 miliárd eur na 30 rokov. My z toho musíme vybrať päť – šesť reforiem za 6,5 miliardy eur na plán obnovy, ktoré dokážeme spraviť za tri či štyri roky," dodal premiér.

 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 7 minútami

O celoplošnom testovaní Slovenska rozhodne krízový štáb v pondelok. Pilotné testovanie na Orave a v Bardejove sa uskutoční od zajtra do nedele. Povedal to prezident Únie miest Slovenska Richard Rybníček

 

 

 

pred 2 hodinami

Podľa informácií denníka Pravda by mal lockdown platiť od tejto soboty 24. októbra do nedele 1. novembra. Lockdown by mal byť menej prísnejšou verziou opatrení, ktoré platia v Českej republike od tohto štvrtka, píše Pravda s odvolaním sa na zdroje z krízového štábu. Otvorené budú len obchody s potravinami, lekárne či drogérie. V praxi by to malo znamenať, že ľudia budú chodiť do práce a žiaci základných škôl budú mať vyučovanie.

Inzercia

Inzercia