Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Matovičova vláda Dnes treba vedieť
20. september 2020, 13:25

Prieskum

Pellegriniho Hlas už dobehol Matovičovo OĽaNO, väčšina je s vládou nespokojná

Pellegriniho Hlas už dobehol Matovičovo OĽaNO, väčšina je s vládou nespokojná

Foto – TASR/Dano Veselský

Smer zaostáva už aj za SaS, KDH ani Za ľudí by sa do parlamentu nedostali.

Ak by sa voľby do Národnej rady SR konali v týchto dňoch, zvíťazilo by hnutie OĽaNO so ziskom 17 percent hlasov. Na druhom mieste by skončila novovznikajúca strana Hlas-SD, ktorú by volilo 16,9 percenta respondentov. Treťou by bola SaS so ziskom 11,9 percenta hlasov. Do parlamentu by sa dostalo spolu sedem strán.

Vyplýva to z prieskumu, ktorý od 14. do 18. septembra na vzorke 1007 respondentov realizovala agentúra Median SK pre RTVS.

Štvrtou najsilnejšou stranou by bol podľa prieskumu Smer-SD, ktorému by dalo hlas  9,1 percenta oslovených. Do parlamentu by sa dostala ešte ĽSNS s 8,8 percenta, strana Sme rodina so ziskom 8,7 percenta a Progresívne Slovensko s výsledkom 6,6 percenta hlasov.

Pred bránami parlamentu by zostalo KDH s výsledkom 4,2 percenta a strana Za ľudí s 3,4 percenta hlasov. SNS a Vlasť by volilo zhodne 2,5 percenta respondentov. SMK by podľa prieskumu získala 2,3 percenta hlasov, Dobrá voľba 1,8 percenta, Spolu-OD 1,3 percenta a Socialisti.sk 1,2 percenta.

Keďže v pondelok uplynie pol roka od vymenovania Matovičovej vlády, agentúra sa pýtala aj na spokojnosť s vládnym kabinetom. Veľmi alebo skôr spokojných je 38 percent respondentov, naopak, nespokojných je až 54 percent opýtaných.

Inzercia

Podobne to vyzerá aj s hodnotením opatrení prijatých v rámci druhej vlny pandémie. Najviac ľuďom prekáža nosenie rúšok v interiéri a obmedzenia súvisiace s hromadnými podujatiami či s cestovaním do zahraničia.

 

Dnes treba vedieť

pred 3 hodinami

Dolnokubínsky primátor Ján Prílepok má obavu, ako budú kapacitne zvládať otestovať ľudí, ktorí aktuálne čakajú v zástupoch pred odbernými miestnosťami v meste. Mnohí obyvatelia sa podľa neho rozhodli prísť na testovanie na COVID-19 už v piatok, keďže od soboty bude pre ľudí bez negatívneho testu platiť prísnejší režim.

Inzercia

Inzercia