Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
02. október 2015

Marcel Forai dostal za rok 2014 jednorazovú odmenu 22.596 eur

Marcel Forai, ktorý ešte donedávna šéfoval Všeobecnej zdravotnej poisťovni (VšZP), dostal za rok 2014 jednorazovú odmenu 22 596,69 eura. Počas štvrtkovej parlamentnej Hodiny otázok to odkázal neprítomný minister zdravotníctva Viliam Čislák, ktorého odpoveď v pléne prečítal minister práce Ján Richter.

"Na riadnom Valnom zhromaždení VšZP, ktoré sa uskutočnilo 23. apríla 2015, bola schválená mesačná odmena za výkon funkcie pánovi Foraiovi vo výške 3944,25 eura a variabilná zložka odmeny za výkon funkcie v roku 2014 vo výške 22.596,69 eura jednorazovo," oznámil Richter. Na výšku odmeny pre Foraia za rok 2014 bol zvedavý poslanec Jozef Bobík (KDH).

Forai odstúpil z funkcie generálneho riaditeľa VšZP po medializácii zmlúv, ktoré poisťovňa uzavrela s jeho tetou. Zmluvy podľa Denníka N preveruje Národná kriminálna agentúra (NAKA), a to z vlastnej iniciatívy. "Preveruje skutočnosti v súvislosti s uzatváraním zmlúv a následných dodatkov spoločnosti," povedal pre denník hovorca Prezídia Policajného zboru Martin Wäldl.

TASR

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.