20. september 2020, 08:03

Dallas zdolal Tampu Bay a ujal sa vedenia vo finále play off NHL

Slovenskí obrancovia Andrej Sekera a Erik Černák v zápase nebodovali.

Hokejisti Dallasu sa ujali vedenia vo finále play off NHL. V úvodnom zápase záverečných bojov o Stanleyho pohár v Edmontone zdolali Tampu Bay 4:1, keď víťazný gól strelil v 33. minúte Jamie Oleksiak. Andrej Sekera v drese Stars si za vyše 17 minút na ľade pripísal plusový bod, ďalší slovenský obranca Erik Černák odohral za Lightning viac než 16 minút s mínusovým bodom.

Dallas vsietil otvárací gól finálovej série už v 6. minúte zásluhou Joela Hanleyho. Tampa odpovedala ešte v prvej tretine Yannim Gourdem, no v ďalších dejstvách sa presadili už iba Stars. Oleksiakov zásah poistil krátko pred druhou prestávkou Joel Kiviranta a skóre uzavrel v predposlednej minúte riadneho hracieho času do prázdnej bránky Jason Dickinson.

Veľký podiel na triumfe Texasanov mal brankár Anton Chudobin, ktorý chytil 35 z 36 striel súpera a mal 97,2-percentnú úspešnosť zákrokov.

Sekera si okrem plusky pripísal jeden hit a dve zblokované strely. Černák vyslal jeden pokus na bránku a predviedol jeden hit.

teraz

Celoplošné testovanie bude dobrovoľné, informujú Aktuality.sk. Podľa portálu sa na tom dohodli koaliční partneri. Otvorenou témou zostáva prípadné odmeňovanie tých, ktorí si test nechajú urobiť.

pred 15 minútami

Prezidentka Zuzana Čaputová odovzdala poverovacie listiny trom novým veľvyslancom Slovenskej republiky. Jaroslav Auxt bude pôsobiť v Thajsku, Tomáš Felix v Nigérii a Rastislav Káčer v Českej republike.

pred 18 minútami

Počas druhého voľného dňa na cyklistickom Giro d'Italia sa objavili dva ďalšie pozitívne testy na koronavírus. Jedným z nakazených je kolumbijský šprintér Fernando Gaviria z tímu UAE Emirates. Nakazil sa aj zamestnanec AG2R La Mondiale.

pred 38 minútami

Ministerstvo vnútra schválilo podporu z eurofondov pre projekt Správy štátnych hmotných rezerv. Zameraný je na zabezpečenie nevyhnutného ochranného a zdravotníckeho materiálu. Celková výška oprávnených výdavkov projektu je 39,5 milióna eur.

pred 53 minútami

Mazák a Hrubala žiadajú o preloženie sudcu Trubana na nižší súd. Bude tiež čeliť disciplinárnemu návrhu. Mal sa dopustiť závažného disciplinárneho previnenia v prípravnom konaní, keď rozhodoval o väzbe nitrianskeho podnikateľa Norberta Bödöra a neoznámil svoju zaujatosť.

pred hodinou

Skupina ozbrojencov podnikla dnes ráno v meste Beni na východe Konžskej demokratickej republiky útok na väznicu, pričom umožnila útek približne 900 väzňom. Podľa starostu mesta za ním stojí islamistická militantná skupina operujúca v oblasti, informovala agentúra Reuters.