Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
19. september 2020, 19:53

V Čechách pribudlo viac ako 2-tisíc nových prípadov koronavírusu

Oproti predchádzajúcemu dňu zaznamenala krajina o tisíc pozitívnych prípadov menej. 

Laboratória v ČR počas piatku vykonali 19.791 testov. Nižší piatkový počet prípadov nákazy mohol ovplyvniť i výpadok systému eŽádanka, prostredníctvom ktorého lekári alebo hygienici žiadajú pre pacientov vykonanie testu na prítomnosť ochorenia COVID-19. Výpadok podľa iDnes.cz spôsobil komplikácie na niektorých odberových miestach.

V sobotu do večera v ČR zaznamenali 1024 nových prípadov nákazy koronavírusom. Za sobotu podľa iDnes.cz pribudli i ďalšie štyri úmrtia, čím sa celkový počet obetí v spojitosti s koronavírusom zvýšil na 499.

Od začiatku pandémie sa v Českej republike koronavírusom podľa údajov ministerstva zdravotníctva ČR nakazilo 47.285 ľudí. V krajine je v súčasnosti s ochorením COVID-19 hospitalizovaných 516 osôb.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 29 minútami

NAKA zatkla vplyvného bratislavského právnika Zoroslava Kollára, informuje Denník N. Zatýkanie má súvisieť s výpoveďou bývalého sudcu Vladimíra Sklenku, ktorý teraz spolupracuje s políciou. Ten Kočnerovi opisoval spory, v ktorých sa Kollár za úplatky snažil ovplyvniť súdy.

pred 33 minútami

Turecko kritizuje karikatúru prezidenta Erdogana, ktorá vyšla na dnešnej obálke Charlie Hebdo. Podľa šéfa Erdoganovho komunikačného oddelenia ide o prejav „šírenia kultúrneho rasizmu a nenávisti“. Karikatúra zobrazuje tureckého prezidenta v bielom tričku a spodkoch, ako drží plechovku s nápojom a sedí vedľa ženy v islamskom hidžábe.

pred 3 hodinami

Ministerstvo školstva posúdi zákonnosť odvolania rektora Miroslava Fikara po tom, čo mu Akademický senát STU doručí návrh na jeho odvolanie. Dovtedy je podľa rezortu školstva bezpredmetné sa k nemu vyjadrovať. 

Inzercia

Inzercia