Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
19. september 2020, 19:46

Libanonská armáda po výbuchu v prístave preverila viac ako 85-tisíc budov

Po výbuchu je stále nezvestných deväť osôb. 

Armáda považuje svoju previerku objektov za "dostačujúcu, a preto nie sú potrebné ďalšie prieskumy darcovských krajín." O prístup k výsledkom môžu požiadať mimovládne organizácie, dobrovoľníci a darcovské krajiny.

Mohutný výbuch 2700 ton dusičnanu amónneho zo 4. augusta usmrtil viac než 190 ľudí a vyše 6500 utrpelo zranenia. Mohutná tlaková vlna spôsobila v meste rozsiahle materiálne škody a prístav prakticky zrovnala so zemou. O strechu nad hlavou prišlo asi 300.000 ľudí, čo prispelo aj k zhoršeniu epidémie koronavírusu v Libanone.

Francúzsky prezident Emmanuel Macron prevzal vedúcu úlohu pri koordinácii medzinárodnej pomoci Libanonu - na virtuálnej konferencii, ktorá sa konala 9. augusta, medzinárodní darcovia prisľúbili ako 250 miliónov eur.

Macron v septembri oznámil, že v polovici októbra chce v Paríži spolupráci s OSN zorganizovať ďalšiu medzinárodnú konferenciu o pomoci Libanonu.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 28 minútami

NAKA zatkla vplyvného bratislavského právnika Zoroslava Kollára, informuje Denník N. Zatýkanie má súvisieť s výpoveďou bývalého sudcu Vladimíra Sklenku, ktorý teraz spolupracuje s políciou. Ten Kočnerovi opisoval spory, v ktorých sa Kollár za úplatky snažil ovplyvniť súdy.

pred 32 minútami

Turecko kritizuje karikatúru prezidenta Erdogana, ktorá vyšla na dnešnej obálke Charlie Hebdo. Podľa šéfa Erdoganovho komunikačného oddelenia ide o prejav „šírenia kultúrneho rasizmu a nenávisti“. Karikatúra zobrazuje tureckého prezidenta v bielom tričku a spodkoch, ako drží plechovku s nápojom a sedí vedľa ženy v islamskom hidžábe.

pred 3 hodinami

Ministerstvo školstva posúdi zákonnosť odvolania rektora Miroslava Fikara po tom, čo mu Akademický senát STU doručí návrh na jeho odvolanie. Dovtedy je podľa rezortu školstva bezpredmetné sa k nemu vyjadrovať. 

Inzercia

Inzercia