Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
19. september 2020, 17:20

Kauza

Moja manželka neivestovala v Arca Capital ani euro, tvrdí Matovič

Moja manželka neivestovala v Arca Capital ani euro, tvrdí Matovič

TASR

„Mala tri zmenky, ale vo firme Arca Investments, všetky boli vystavené na sumu 200-tisíc eur,“ vysvetľoval na tlačovke premiér.

Igor Matovič zdôraznil aj to, že jeho manželka Pavlína Matovičová nemá vyplatenú ani jednu z týchto zmeniek. Prvá je z 25. septembra 2019, druhá 8. apríla 2020 a tretia 4. mája 2020. Peniaze sú podľa neho riadne zdanené a jeho manželka je stále na zozname veriteľov. 

Premiér počas tlačovky obvinil z klamstiev Smer-SD, Hlas-SD a Pentu, ktorá je majiteľom Plus 7 dní, ktorý informáciu priniesol. „Klamali o tom, že išlo o Arca Capital, keďže tam Pavlínka nemala ani jedno jediné euro. Klamali v sume desať miliónov eur, pretože to bolo v inej firme dokopy vo výške 600-tisíc eur,“ povedal Matovič. Najviac však podľa neho klamali v tom, že ju zvýhodnil, poskytol informácie a protekčne jej vybavil, aby si peniaze vytiahla.

Opäť zopakoval, že sa už 14 rokov nezaujíma o to, kde jeho manželka investuje, teraz však „prelomil tabu“. Informáciou od manželky disponuje už od štvrtka 17. septembra, povedal premiér. Ako tvrdí, z jeho strany to bola „skúška dôvery“.

Na otázku, aby zverejnil nejaké dôkazy, odpovedal, že tak neurobí. Tvrdí, že kto mu doteraz neveril, veriť mu nebude ani naďalej. „Pýtam sa, z akého dôvodu by som mal ukazovať výpis z účtu alebo zmenky mojej manželky,“ uzavrel premiér.

Bývalý premiér a šéf Hlasu-SD Peter Pellegrini je presvedčený, že ak chce predseda vlády Igor Matovič vyvrátiť podozrenia, že jeho manželka nemohla mať žiadnu neoprávnenú výhodu alebo prospech na úkor iných veriteľov, musí predložiť verejnosti hmatateľné dôkazy, aby vyvrátil podozrenia. 

„Verejný činiteľ má vyvrátiť podozrenia na faktoch, a nie na viere,“ uviedol Pellegrini. Preto premiérovi pripomenul, že ak chce vyvrátiť akékoľvek podozrenia verejnosti, „musí predložiť fakty, ktoré by potvrdili jeho slová“.

Inzercia

Haščák nie je pre Matoviča človek, s ktorým by som sa túžil stretnúť

Premiér Igor Matovič reagoval aj na stretnutie Haščáka s predsedom parlamentu Borisom Kollárom (Sme rodina).

Matovič poznamenal, že keď si pozrel videá, tak Haščákovi neveril ani slovo o tom, že ide písať nejakú knihu. Borisovi Kollárovi premiér aj podľa mimiky „v pohode veril“. „Viem si predstaviť, že keď má nejaké články v Plus 7 dní, tak sa chce stretnúť s Haščákom. Ja osobne by som sa s ním nestretával,“ reagoval predseda vlády.

Ako dodal, ak by sa Kollár chcel s niekým stretnúť tajne, tak by sa nestretával vo verejnom hoteli.

Predseda parlamentu sa podľa informácií Denníka N v piatok podvečer stretol s Haščákom. Schôdzka v hoteli v centre Bratislavy trvala takmer hodinu. Kollár tvrdí, že s Haščákom hovoril o článkoch v Plus 7 dní, ktoré idú proti nemu. Šéf Penty povedal, že s predsedom parlamentu chcel debatovať, lebo začal písať knihu, ktorá je aj o politike.

Dnes treba vedieť

pred 25 minútami

Dvadsať prokurátorov Úradu špeciálnej prokuratúry vyzvalo obvineného Dušana Kováčika na okamžité odstúpenie z funkcie špeciálneho prokurátora. Dušan Kováčik má od štvrtka dočasne pozastavený výkon funkcie. Rozhodla o tom prvá námestníčka generálneho prokurátora Viera Kováčiková.

Inzercia

Inzercia