Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
01. október 2015

Rast globálnej ekonomiky bude tento rok pomalší, tvrdí MMF

Šéfka Medzinárodného menového fondu (MMF) Christine Lagardeová vyhlásila, že rast globálnej ekonomiky bude tento rok zrejme pomalší.

Svetová ekonomika totiž bojuje s problémami, ako je napríklad utečenecká kríza v Európe, ochladenie čínskej ekonomiky a očakávaný nárast úrokových sadzieb v USA. Informovala o tom agentúra AP.

Lagardeová predpovedá mierne oživenie rastu v rozvinutých ekonomikách, ako sú USA, Európa a Japonsko. Rozvíjajúce sa ekonomiky však podľa nej zažijú už piaty rok po sebe spomalenie aktivity.

Rastový potenciál podľa Lagardeovej brzdí nízka produktivita, starnutie populácie a pretrvávajúce problémy, ktoré spôsobila finančná kríza z roku 2008, ako sú vysoké verejné dlhy. Dodala, že bude krajne dôležité, aby Peking pozorne manažoval prechod k udržateľnejšiemu rastu, ktorého motorom bude domáca spotreba a zvládnutie nadchádzajúceho zvyšovania úrokových sadzieb v USA.

TASR

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.