Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
01. október 2015

Do Nemecka dorazil aj s rodinou údajne až 110-ročný afganský utečenec

Do Nemecka dorazil so svojou rozvetvenou rodinou afganský utečenec, ktorý o sebe tvrdí, že má 110 rokov. Informovala o tom polícia v meste Passau ležiacom na hraniciach s Rakúskom.

"Po deväťčlennú rodinu sme boli v Passau v nedeľu," citovala hovorcu polície Wernera Straubingera agentúra DPA. Uviedla, že v skupine boli aj štyri deti a tehotná žena.

Muž je údajne nevidiaci a neschopný rozprávať. Rodinu previezli do prijímacieho centra pre utečencov v Deggendorfe, kde 60-ročná dcéra nahlásila, že jej otec sa narodil 1. januára 1905. Tento dátum však nebolo možné overiť. Rodina, ktorej členovia zastupujú štyri generácie, nemala totiž žiadne doklady. 

Tlmočník vyjadril presvedčenie, že príbeh rodiny je dôveryhodný. Muž používa barlu a pohybuje sa iba pomaly. Podľa jeho dcéry im cesta z Baglánu trvala asi mesiac. Mužskí členovia rodiny starého muža často nosili. Afganská rodina opustila Baglán po tom, ako troch jej členov - bratov - zabili príslušníci Talibanu.

TASR

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.