Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Komentáre a názory
30. 09. 2015, 14:26

Pavol Paška sa tlačí naspäť

Po páde šéfa Všeobecnej zdravotnej poisťovne Marcela Foraia sa opäť spomína aj meno Pavla Pašku. A, samozrejme, opäť v súvislosti, ktorá na konci minulého roka spôsobila jeho pád.

Pavol Paška sa tlačí naspäť

Fakt, že Pavol Paška odstúpil z čela parlamentu a vzdal sa poslaneckého mandátu, bol najväčšou vnútropolitickou udalosťou tohto volebného obdobia. Všetci zasvätení vedeli, že tento mocný a ambiciózny muž je v skutočnosti tieňovým ministrom zdravotníctva a že jeho aktivity slúžia všetkému, len nie verejnému blahu. O jeho skutočných záujmoch sa šepkalo, medzi novinármi kolovali rôzne historky, nikdy sa však nedalo nič otvorene napísať.

Pavol Paška krátko po oznamení, že odstupuje z funkcie predsedu NR SR.

To zmenila až kauza piešťanského CT, ktorá vyhnala ľudí do ulíc a Pašku z parlamentu. Jeho meno je odvtedy synonymom korupcie, stačí len naznačiť „asi je za tým Paška“ a už aj každý volič Smeru vie, o čom je reč. Pavla Pašku treba pripomenúť aj v súvislosti s odstúpením Marcela Foraia, ktorý bol jeho človekom, napokon, viacerí svedkovia ho vídavali, ako ešte v role čerstvého šéfa VšZP pravidelne navštevoval Pašku v budove parlamentu.

Takže keď teraz denník SME píše o ďalšom napojení košickej skupiny na trenčianskeho podnikateľa s CT prístrojmi, komentátor Peter Schutz už môže dať pokojne k dobru vetu, že Pavol Paška držal „politický patronát nad tým, z ktorej tety, spolužiaka či straníka VšZP, cez ktorú sa prelievajú dve tretiny peňazí v zdravotníctve, urobí milionára“.

Keď premiér Fico minulý rok pritlačil Pavla Pašku k abdikácii, zdalo sa, že je to Paškov politický koniec a že udržanie postu podpredsedu Smeru má byť len náplasťou na jeho zranenú a zronenú dušu. Lenže Pavol Paška zostal v hre – nielen v zdravotníckom biznise, ale aj v politike. Jeho sebavedomie je dokonca také veľké, že podľa zákulisných informácií z prostredia Smeru chce byť jedným z lídrov volebnej kandidátky Smeru.

Robert Fico si uvedomuje, že to nesmie dopustiť, na druhej strane Paškov vplyv v strane aj mimo nej sa nedá ignorovať. Podľa dobre informovaných zdrojov sa tak rysuje kompromis: Paška nebude v prvej trojke, ako by si to sám želal, no ani mimo kandidátky, ako by si to želal Robert Fico, ale umiestni sa okolo desiateho miesta. Aby bolo všetkým v Smere aj v krajine jasné, že pád prežil a naďalej bude ťahať nitky. Ak sa tak stane, bude to zlá správa o slovenskej politike. A ešte horšia správa pre slovenské zdravotníctvo.

Foto – TASR

 

Odporúčame

Polícia stále stíha troch učiteľov

Polícia stále stíha troch učiteľov

Bola to tragédia, aká sa ešte na Slovensku nestala – 30. januára 2015 privalil strom 6-ročného Matúška, ktorý sa hral spolu s ostatnými prvákmi na školskom dvore. Chlapec následky zranení neprežil. V tej chvíli sa začala riešiť otázka: je základná škola svätého Františka z Assisi priamo zodpovedná za smrť Matúška?

Dve Kuby, dvaja pápeži

Dve Kuby, dvaja pápeži

Pápež František bol na začiatku svojho prvého celého dňa stráveného na Kube nezvykle uvážlivý a odmeraný a pri každom oficiálnom bode programu sa starostlivo držal pripravených poznámok.