Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
17. september 2020, 06:39

NAKA zadržala bývalého funkcionára Finančnej správy Makóa

NAKA zadržala bývalého funkcionára Finančnej správy Makóa

TASR- Jakub Kotian

Makó čelil podozreniam, že prehliada daňové delikty „našich“ ľudí.

Policajti Národnej kriminálnej agentúry momentálne zasahujú na Záhorí a v obci Jelenec. Zadržali bývalého funkcionára Finančnej správy. 

Podľa informácií Denníka N ide o bývalého riaditeľa kriminálneho úradu Finančnej správy Ľudovíta Makoá. Zadržaný je obvinený z násilnej trestnej činnosti. „Práve prebiehajú procesné úkony,“ doplnila polícia na sociálnej sieti. 

Makó podľa Denníka N roky vysvetľoval podozrenia, že prehliada daňové delikty takzvaných „našich“ ľudí, a niektorí politici upozorňovali aj na to, že dochádza k vydieraniu podnikateľov. 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 44 minútami

Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu, pracovisko Banská Bystrica, bude o návrhu na väzobné stíhanie bývalého riaditeľa Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovíta Makóa rozhodovať v sobotu.

pred 53 minútami

Taliansky psychológ Ezio Aceti, autor knihy Láske sa treba učiť, ktorú trnavský arcibiskup zakázal používať na území svojej arcidiecézy, v rozhovore pre portál www.nm.sk odmieta kritiku, že jeho kniha je v rozpore s katolíckym učením: „V Taliansku sú moje knihy odporúčané v mnohých diecézach. Pozývajú ma biskupi aj kňazi, aby som hovoril o výchove a emóciách.“

pred 4 hodinami

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal na Špecializovaný trestný súd v Pezinku návrh na väzobné stíhanie bývalého riaditeľa Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovíta Makóa. Polícia ho zadržala vo štvrtok ráno, následne bol obvinený z obmedzovania osobnej slobody a vydierania.