Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
30. september 2015

NY Times: Rusi už bombardujú v Sýrii

Rusko začalo s bombardovaním v Sýrii, píše New York Times. Ruské lietadlá zhodili bomby pri meste Homs, uvádzajú zdroje z Washingtonu. Nálety na pozície ISIS sa začali len pár hodín po tom, čo ruský parlament jednomyseľne schválil Vladimirovi Putinovi oprávnenie vyslať ruské vojenské jednotky do Sýrie.

Schválenie parlamentom sa podľa vplyvného poradcu Kremľa Sergeja Ivanova týka len vzdušných síl. Dodal, že o vojenskú pomoc Ruska požiadal sýrsky prezident Bašár Asad.

Rusko posilňuje svoje armádne jednotky v Sýrii, kde v konflikte podporuje vládnych vojakov prezidenta Asada, ktorý stojí proti militantom Islamského štátu (IS) a prozápadným povstalcom, pripomenula situáciu tlačová agentúra Reuters.

Šéf Putinovej prezidentskej kancelárie Ivanov po hlasovaní Rady federácie, hornej komory ruského parlamentu, vyhlásil: "Sýrsky prezident požiadal vedenie našej krajiny o vojenskú pomoc."

Upozornil, že hlasovanie neznamená, že do konfliktu sa zapoja ruské pozemné sily - zdôraznil, že opatrenie umožňuje iba nasadenie vzdušných síl.

Naposledy, keď ruský parlament udelil Putinovi právo vyslať vojakov do zahraničia, čo je technická požiadavka vyplývajúca z ruského zákona, Moskva obsadila vlani ukrajinský Krymský polostrov.

TASR

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.