Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
15. september 2020, 22:07

Írska vláda je v izolácii

Minister zdravotníctva Stephen Donnelly bol pozitívny testovaný. 

Rokovanie írskeho parlamentu bolo na týždeň prerušené a členovia vlády sú v karanténe po tom, ako bola ministrovi zdravotníctva Stephenovi Donnellymu testom potvrdená nákaza koronavírusom SARS-CoV-2.

Podľa televízie Sky o tom v utorok informoval predseda parlamentu Seán Ó Fearghaíl. Podľa írskeho verejnoprávneho rozhlasu RTE Donnelly požiadal o testovanie na COVID-19 v utorok popoludní po tom, ako sa začal zle cítiť.

Po prudkom náraste počtu prípadov ochorenia COVID-19 v hlavnom meste sa írska vláda rozhodla odložiť plánované znovuotvorenie všetkých pubov v Dubline. Bary vo zvyšku krajiny však budú môcť otvoriť na budúci pondelok.

Írsko sa chystalo ukončiť platnosť niektorých zo svojich najprísnejších obmedzení prijatých v snahe predísť šíreniu koronavírusu SARS-CoV-2, ale sedemnásobný nárast počtu infikovaných od začiatku augusta prinútil vládu ponechať niektoré opatrenia v platnosti.

Bary, ktoré podávajú aj jedlo, sú v Írsku otvorené od konca júna, ale tie, ktoré majú v ponuke iba nápoje, zostávajú nateraz zatvorené, uviedol Reuters.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 3 hodinami

V popradskej nemocnici má desať zamestnancov ochorenie COVID-19. „Zatiaľ to nemá žiaden dosah na chod nemocnice. Snažíme sa, aby bola poskytovaná starostlivosť v rámci možností bez nejakého vplyvu na pacienta,“ uviedla hovorkyňa nemocnice Sylvia Galajda.