Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
30. september 2015

Nemecká prokuratúra začala predbežné vyšetrovanie Audi

V súvislosti s emisnou kauzou Volkswagenu spustila nemecká prokuratúra predbežné vyšetrovanie spoločnosti Audi, ktorá je divíziou koncernu Volkswagen. S odvolaním sa na dnešné informácie nemeckých médií to uviedla agentúra Reuters.

Ako podľa médií uviedol Wolfram Herrle, šéf prokuratúry v Ingolstadte, kde Audi sídli, prokuratúra spustila predbežné vyšetrovanie automobilky s cieľom zistiť, či bude dôvod na iniciovanie aj oficiálneho vyšetrovania v súvislosti s emisnou kauzou Volkswagenu.

"V súčasnosti preverujeme všetky fakty, ktoré nám umožnia rozhodnúť sa, či spustíme oficiálne vyšetrovanie," povedal Herrle. Zástupcovia Audi sa k informácii nevyjadrili.

Po vypuknutí škandálu 18. septembra Volkswagen priznal, že softvér, ktorý umožňuje zavádzať pri emisných testoch, namontoval približne do 11 miliónov áut s naftovým motorom. Kauza, z ktorej sa stal najväčší škandál v 78-ročnej histórii Volkswagenu, zasiahla následne aj jeho dcérske spoločnosti ako Audi, Seat či Škodu.

Spoločnosť Audi priznala, že problematický softvér sa týka 2,1 milióna jej áut, konkrétne modelov A1, A3, A4, A5, A6, TT, Q3 a Q5.

TASR

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.