Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
15. september 2020, 15:25

Koronavírus

Bruselské letisko ponúka možnosť otestovať sa hneď po prílete

Bruselské letisko ponúka možnosť otestovať sa hneď po prílete

TASR

Medzinárodne uznávaný test PCR je možné vykonať v odletovej hale pred hlavnou budovou letiska.

Bruselské letisko od pondelka 14. septembra ponúka pasažierom prichádzajúcim z takzvaných "červených zón" v zahraničí možnosť otestovať sa na COVID-19 hneď po prílete. Uviedlo to v utorok v správe pre médiá vedenie tohto najväčšieho belgického letiska.

Cestujúci prichádzajúci z červených zón, čiže z oblastí s vysokou mierou výskytu nového typu koronavírusu, majú možnosť podrobiť sa testom na COVID-19 priamo v areáli letiska. Testovacie centrum prevádzkuje spoločnosť Ecolog a je otvorené denne od 3.30 h až do polnoci.

Pasažieri si môžu zarezervovať termín testovania vopred cez internet, môžu sa však zaregistrovať aj priamo na mieste. Belgické úrady pre cestujúcich z červených zón vyžadujú povinné testovanie a tiež pobyt v domácej karanténe.

Od konca septembra by malo byť testovacie laboratórium na bruselskom letisku k dispozícii aj pre odlietajúcich cestujúcich. Ide o ústretový krok voči ľuďom cestujúcim do krajín, ktoré vyžadujú doklad o negatívnom teste na COVID-19. Cestujúci budú môcť získať toto osvedčenie priamo na letisku, musia však rátať s dostatočnou časovou rezervou pred odletom.
 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 3 hodinami

V popradskej nemocnici má desať zamestnancov ochorenie COVID-19. „Zatiaľ to nemá žiaden dosah na chod nemocnice. Snažíme sa, aby bola poskytovaná starostlivosť v rámci možností bez nejakého vplyvu na pacienta,“ uviedla hovorkyňa nemocnice Sylvia Galajda.