Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
15. september 2020, 13:44

Taliansko

Bezdomovec dobodal na smrť kňaza, ktorý pomáhal ľuďom v núdzi

„Otca Roberta Malgesiniho zabil dnes ráno v Come bezdomovec s psychickými problémami,“ uviedla vo vyhlásení miestna diecéza.

V severotalianskom meste Como v utorok na ulici napadli a na smrť dobodali kňaza známeho tým, že pomáhal chudobným a migrantom. S odvolaním sa na správy talianskych médií o tom informovala agentúra DPA.

"Otca Roberta Malgesiniho zabil dnes ráno v Come bezdomovec s psychickými problémami," uviedla vo vyhlásení miestna diecéza. Podľa správy talianskej agentúry ANSA bol páchateľom cudzinec, ktorý sa po útoku sa sám prihlásil na polícii. Malgesiniho napadol okolo 07.00 h ráno neďaleko farnosti San Rocco, kde kňaz žil.

Taliansky denník Corriere della Sera uviedol, že 51-ročný Malgesini koordinoval skupinu dobrovoľníkov, ktorí každý deň nosili jedlo chudobným a ľuďom v núdzi. Comský biskup Oscar Cantoni navštívil miesto, kde došlo k zabitiu a večer sa pomodlí za Malgesiniho ruženec v miestnej katedrále.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 3 hodinami

Úradník, osobne zodpovedný za rozhodnutie, aby sa pendleri museli pri ceste do práce preukazovať testom, sa bude musieť verejne ospravedlniť. Vyhlásil Igor Matovič. Zbytočne totiž dostal ľudí do časového stresu.

pred 4 hodinami

Štát nemá dostatočné kapacity, aby kontroloval dodržiavanie opatrení, priznal predseda vlády Igor Matovič. Jediný spôsob je podľa neho len to, ak bude každý jednotlivo opatrenia dodržiavať.

pred 4 hodinami

Diskusia o politickej kontrole prokuratúry nie je uzavretá. Povedal premiér Igor Matovič v rozhlasovej diskusii Sobotné dialógy. Pozmeňujúci návrh Alojza Baránika (SaS) otvára možnosť prechodu z prokuratúry na štátne zastupiteľstvo.